1. James Hoffmann

James pojawił się także w moim zeszłotygodniowym zestawieniu jako autor jednej z najciekawszych kawowych książek na rynku. Nie będę jednak ukrywał, że najpierw poznałem go jako twórcę na YT. Jeśli miałbym wam polecić tylko jeden kawowy kanał, z pewnością byłby to właśnie ten. Hoffman tworzy kilkunastominutowe filmy, które kipią ciekawą wiedzą i praktycznymi poradami. Z jednej z strony znajdziecie tam świetne materiały podpowiadające jak zacząć swoją przygodę z lepszej jakości kawą, a z drugiej sporo filmów dla tzw. coffee freaków. Nie wierzycie? Polecam obejrzeć materiał o tym, dlaczego przygotowywanie espresso nie wygląda tak pięknie jak kiedyś. 

2. Tim Wendelboe

To kanał dla ludzi, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę o kawie w pigułce. Materiały przygotowywane przez byłego Mistrza Świata w parzeniu kawy są zwięzłe i nie obfitują w ozdobniki. Dla wielu widzów YT to spora zaleta. Kanał Tima to też świetne miejsce, by dowiedzieć się więcej o procesie wypalania kawy i zawodzie roastera. Jeśli ciekawią was etapy obróbki ziarna przez palarnie, warto zajrzeć pod link w tytule. 

3. Coffeedesk

Jedyny przedstawiciel polskiego YouTube'a w zestawieniu. Ale za to jaki! Coffeedesk to nie tylko największy polski sklep internetowy z kawą, ale też biznes prowadzony przez prawdziwych pasjonatów. Widać to między innymi w tym jak prowadzą swój kanał. Znajdziecie tam mnóstwo treści dotyczących procesu wytwarzania kawy, ale też praktycznych przepisów na jej przygotowanie i testów kawowych gadżetów. Ogromny plus dla twórców, którzy przygotowują zestawienia sprzętu i gadżetów, którzy nie udają, że najdroższy produkt jest najlepszy, a zachęcają do dostosowania sprzętu do własnych potrzeb. 

4. European Coffee Trip

Twórców kanału możecie znać z doskonałej strony internetowej z kawowymi przewodnikami po europejskich miastach, jednak ich kanał także zasługuje na uwagę. Szczególnie ciekawe są filmowe wyprawy do najbardziej znanych kawowych palarni i producentów sprzętu. Na ich kanale znajdziecie też obiektywne recenzje sprzętu i podpowiedzi przydatne szczególnie początkującym kawoszom.