Dzisiejszy świat to symfonia obrazów, z których każdy warty jest tysiąc słów. Internet jako najbardziej demokratyczne medium rzucił wyzwanie zawodowym fotografom, zestawiając ich prace z milionami amatorskich zdjęć publikowanych w sieci natychmiast po zrobieniu.

Jako polska redakcja "National Geographic" nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podjęli tego wyzwania. Dlatego właśnie uruchomiliśmy profil "National Geographic Polska" w społecznościowym portalu Instagram (@natgeopl).

Do jego współtworzenia zaprosiliśmy autorów, których prace wielokrotnie gościły na łamach "National Geographic Polska" i "Travelera": Marka Arcimowicza, Adama Brzozę, Marcina Dobasa, Pawła Młodkowskiego i Mikołaja Nowackiego.

Wszyscy są laureatami licznych polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych, a za dobrym zdjęciem pojadą nawet na koniec świata.

Fotografowie, z którymi współpracujemy, potrafią w niezwykły sposób wydobyć piękno naszej planety. Patrzą na świat w sposób niestereotypowy, z nieoczywistej perspektywy – mówi Teresa Tuleja, fotoedytorka i opiekun artystyczny naszego profilu na Instagramie.

– Wierzymy, że fotografia staje się ponadczasową nie dlatego, że ktoś ją wydrukował na papierze. Liczy się wyłącznie chwila uchwycona w kadrze. Tymi chwilami chcemy dzielić się z czytelnikami nie co miesiąc, ale codziennie – dodaje.

Gorąco zapraszamy do śledzenia i komentowania zdjęć naszych fotografów na @natgeopl oraz instagram.com/natgeopl