Program Jarmarku (JK) opiera się na kulturach czterech państw: Japonii, Ukrainy, Meksyku i Nepalu. Będą one prezentowane na stoiskach usytuowanych na kalwaryjskim rynku. Poza międzynarodowymi punktami będzie też miejsce na stoiska promujące lokalne środowisko.

Inicjatorem i pomysłodawcą JK jest Stowarzyszenie Kalwaria Art (dawniej Grupa Kalwaria Art), beneficjentem projektu natomiast jest Urząd Miasta w Kalwarii Z. Wykonawcą - Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Z.

Program JK rozpoczynają warsztaty dla młodzieży dotyczące tworzenia własnych projektów, przekuwania swoich pomysłów w realne działania (godz. 10:00, budynek wielofunkcyjny CKSiT). W godzinach 11:00 – 15:00 funkcjonować będą stoiska międzynarodowe na rynku (w razie niesprzyjającej pogody program przeniesiony do budynku CKSiT przy ul. Mickiewicza).

Prócz stoisk, przygotowanych przez młodych ludzi z Kalwarii Art oraz z drużyny harcerskiej „Aquarius” z Zebrzydowic, odbędą się spotkania z podróżnikami (w budynku wielofunkcyjnym CKSiT przy ulicy Mickiewicza) oraz koncerty. Usłyszeć będzie można nieformalną grupę poetycką z programem łemkowsko-ukraińskim (grupa znana jako „Ludzie od Wieczorków”), a zaraz po nich wystąpi gwiazda tegorocznej edycji JK - zespół U Pana Boga Za Piecem, znany z piosenek z kręgu „Krainy Łagodności” i „W górach jest wszystko co kocham”. Występy te odbędą się na korcie tenisowym w obrębie obiektu sportowego „Kalwarianka” (ul. Broniewskiego).

Przy stoiskach będzie można wziąć udział w warsztatach np. malowania koszulek czy posługiwania się pałeczkami. Ponadto będzie możliwość przyłączyć się do tworzenia eko-graffiti na rynku. Na zakończenie imprezy Jarmark Kultur odbędzie się pokaz fireshow - tańca z ogniem (kort tenisowy). Udział we wszystkich atrakcjach imprezy jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: http://www.jarmark-kultur.kalwaria.art.pl/

Operacja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.