Canon – idealny towarzysz podróży

Do jakości Canona nie trzeba nikogo przekonywać – to marka, którą można porównywać chyba tylko samą ze sobą. A Canon wciąż zaskakuje i każda kolejna edycja sprzętu fotograficznego jest coraz lepsza od poprzedniej.

Tak jest i tym razem – aparat EOS R10 z pewnością zachwyci fanów podróży i fotograficznych reportaży. Powodów jest wiele. Przede wszystkim jest naprawdę lekki, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na każdej wycieczce. Waga to jedno, ale on w dodatku idealnie trzyma się ręki. Ma doskonale wyprofilowany bok, co sprawia, że jedną ręką możemy robić zdjęcia, a drugą… na przykład wisieć na linie lub głaskać misia koalę. Fani szalonej, aktywnej fotografii reportażowej wiedzą, o co chodzi.

Aparat Canon EOS R10. Fot. materiały prasowe

Aparat ma też wygodnie ułożone menu oraz przyciski do nagrywania. Bardzo pomocny w podróży jest odchylany ekran, szczególnie jeśli chcemy zrobić zdjęcie z góry, dołu czy innej pozycji albo planujemy selfie. Co więcej, aparat wyposażony jest w wygodny joystick, który ułatwia obsługę aparatu.

Aparat do zadań specjalnych

Aparat Canon EOS R10. Fot. materiały prasowe

Przyciski można zaprogramować „pod siebie” i robić dokładnie takie zdjęcia, jakie lubimy. Fani wycieczek w mroku (np. w jaskiniach czy ciemnych wąwozach) docenią wbudowaną lampę błyskową, a jeśli nie wystarczy im jedna, mogą podpiąć dodatkową do specjalnej stopki. Reportażyści zrobią tym aparatem 15 klatek na sekundę – a wiemy, jak wiele może się wydarzyć w podróży nawet podczas jednej sekundy. Mechanizm wyostrzania pomoże nam utrzymać idealną ostrość (AF), z kolei w opcji MF (manual focus) możemy sami eksperymentować z efektem. Warto dodać, że AF bardzo przydaje się podczas fotografowania oraz filmowania ruchliwych zwierząt, ponieważ „śledzi” je i świetnie trzyma ostrość.

Aparat Canon EOS R10. Fot. materiały prasowe

Wideo nagrywane przez ten aparat jest w jakości 4K, co umożliwia kadrowanie bez utraty jakości podczas edycji projektów w jakości Full HD. Możemy też wybrać format 4K/60p, który zapewnia bardzo płynne odtwarzanie ruchu obiektów i dodaje efekt spowolnienia ruchu albo obraz 4K/30p.

Drukowanie wspomnień

Canon EOS R10 to uniwersalny aparat, który będzie doskonałą pomocą w każdej podróży. Natomiast po powrocie do domu możemy wszystkie nasze wspaniałe wspomnienia od razu wydrukować na drukarce Canon PIXMA G640. Ta wielofunkcyjna drukarka atramentowa typu MegaTank (z uzupełnianymi zbiornikami na atrament) ma sześć kolorów, co gwarantuje prawdziwie soczyste barwy. Umożliwia ekonomiczne drukowanie z niezrównaną fotograficzną jakością i w dużych nakładach.

Drukarka Canon PIXMA G640. Fot. materiały prasowe

Co ważne, drukarka jest wydajna – z jednego zestawu butelek z atramentem może wydrukować nawet 3800 zdjęć w formacie 10x15cm. Zdjęcie wysyłamy do drukarki za pomocą WiFi, więc można wydrukować je prosto z aparatu. Dodatkowo, urządzenie posiada funkcje szybkiego kopiowania i skanowania dokumentów, a dolewanie atramentu jest proste i szybkie.

Drukarka Canon PIXMA G640. Fot. materiały prasowe

Życie podróżnika jest dziś o wiele prostsze. Skoro Canon stworzył dla nas taki sprzęt, nam pozostaje tylko planować podróże i uwieczniać piękne momenty. Reszta to technologia.