Urodzony w poniedziałek o 17:24 chłopiec, waży 3,8 kg i jest zdrowy. Nie wybrano jeszcze jednak imienia dla najmłodszego członka rodziny królewskiej, a jest to niezwykle istotna kwestia: syn Kate i Williama już otrzymał tytuł Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Cambridge, a w przyszłości zastąpi na brytyjskim tronie swojego ojca. Mimo silnej osobowości królowej Elżbiety, imię dla chłopca wybiorą sami rodzice. Nie ma tutaj jednak pełnej dowolności: musi ono nawiązywać do tradycji. Zazwyczaj wybierano takie imiona, które przewijały się już w historii monarchii.
Na barkach książęcej pary - Kate i Williama - spoczywa ogromna odpowiedzialność, ponieważ imię, które wybiorą dla chłopca, będzie nie tylko imieniem dla przyszłego króla, ale także tym, które stanie się w najbliższym czasie najpopularniejszym imieniem chłopców w Anglii.

Jedno jest pewne: na potomka Williama i Kate będzie się oficjalnie mówiło: Jego Królewska Wysokość Książę (imię) Cambrigde.

Z analiz przeprowadzonych przez historyków wynika, że w przeciągu ostatnich stu lat najpopularniejszymi imionami męskimi w tych rodach pokrewnych księżnej Kate oraz Williamowi, były: James (Jakub), George (Jerzy), Charles (Karol), Henry (Henryk), Harold, (zamiast form Henry i Harlod często używa się zdrobniałej formy Harry, jak brat Williama), Philip (Filip), Arthur (Artur).

George i James to podobno dwa najpewniejsze typy, zwłaszcza to drugie imię, które nosili dwaj królowie angielscy i aż sześciu szkockich. George, z kolei, to jedno z najbardziej "rozpoznawalnych" imion królewskich. Nosiło je aż sześciu władców angielskich, a w tym ojciec obecnej królowej.

Harold i Henry mogą występować w formie "Harry" i również mają długą historię w rodzinach królewskich. Właściwe imię księcia Harry'ego brzmi Henry, a jego pozostałe imiona to Karol Albert David.

Philip to imię pradziadka dziecka książęcej pary. Zarówno William i Karol noszą je jako jedno ze swoich imion. W tym miejscu warto wspomnieć, że książę Walii ma cztery imiona. Został ochrzczony jako Karol Filip Artur Jerzy. Również cztery imiona ma książę Cambridge: William Artur Filip Ludwik.

Charles czyli Karol wiadomo, byłoby to imię choćby po dziadku, Arthur nawiązuje do legendarnego króla Artura.

Imiona królewskich dzieci zazwyczaj nie są ujawniane natychmiast i społeczeństwo musi czekać kilka dni na ich ogłoszenie.