Tradycyjne wakacje już niedługo mogą odejść w zapomnienie, jeśli projekt stworzony przez serwis Bonvoyage.co.uk znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, to już niebawem statki, którymi podróżujemy, będą raczej przypominać małe miasteczka: centrala, a wokół niej luksusowe hotele i ośrodki rekreacji. W takim wypadku całe wakacje będzie można spędzić na wodzie, bez potrzeby zatrzymywania się w porcie.

fot. telegraph.co.uk
Czy tak się stanie? Jest to całkiem możliwe z prostej przyczyny: pływające kurorty mogą być preferowane ze względu na przyrost populacji, a w związku z tym coraz bardziej odczuwalny brak miejsca na suchym lądzie.

Dzięki temu, że główna część statku będzie otoczona hotelami, częścią rekreacyjną oraz innymi atrakcjami, nie tylko będzie można zadbać o komfortowe warunki jeśli chodzi o nocleg dla pasażerów, ale także, a może nawet przede wszystkim, zapewnić pasażerom ciągły dostęp do najlepszych restauracji, klubów fitness, zadbać o kulturę i rozrywkę na statku bez potrzeby zatrzymywania się w porcie. Nie zabraknie kolejki górskiej, zjeżdżalni i stadionu sportowego nad pokładem.

Inne aspekty projektu obejmują podwodne mosty, które będą łączyć różne fragmenty statku, a hotele mają być otoczone przezroczystą elewacją.  Pokładowej rozrywki obejmuje kolejki górskie, zjeżdżalnie i stadion sportowy nad pokładem, a także kina, kręgielnie i restauracji poniżej.