W zakresie swojego wpisu udali się do Rudaw Janowickich znajdujących się we wschodniej części Sudetów Zachodnich oraz ruszyli szlakiem Europejskim Szlakiem Zamków i Pałaców na Dolnym Śląsku. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Justyna i Krystian do realizacji swojego konkursowego wpisu przemierzyli szereg mniejszych i większych szklaków oraz tras turystycznych, które precyzyjnie oznaczyli na mapie, wliczając w to również przewyższenia, z jakimi na trasie trzeba się zmierzyć jak również czas, jaki spędzili na szlaku. Opisali całą listę atrakcji i ciekawostek, jakie napotkali w trakcie swojej podróży. Wśród nich znalazły się wyjątkowe ostańce skalne, fantastyczne górskie pejzaże i panoramy, kolorowe jeziorka, zamek, pałace oraz urzekający spokój na szlakach Rudaw Janowickich. 

Drugim konkursowym wpisem z wycieczki Justyny i Krystiana była Dolnośląska Magia Zamków i Pałaców. Udali się w magiczną podróż Europejskim Szlakiem Zamków i Pałaców na Dolnym Śląsku zwiedzając tym samym między innymi: Zamek Grodziec, Zamek Czocha, Zamek Chojnik, Zamek Bolków czy Zamek Książ.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów są organizowane po raz czwarty przez Polską Organizację Turystyczną. Spośród 59 nadesłanych zgłoszeń konkursowych wybrano 16 finalistów, którzy w ramach przydzielonych im województw realizowali swoje konkursowe wpisy. Po zakończeniu tego etapu specjalnie powołane Jury przeprowadziło obrady, w ramach, których odbyło się głosowanie, zliczanie zasięgów blogerów, a kapituła oceniła powstałe treści. 

Poprzez organizowane Mistrzostwa Polska Organizacja Turystyczna realizowała promocję krajowej turystyki, zdrowy tryb życia i odkrywanie ciekawych miejsc poza utartymi szlakami oraz możliwość korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego. 

Zwycięskie wpisy konkursowe: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/uczestnicy/justyna-i-krystian-zajac/