W 2015 roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się legendarne zawody triathlonowe z cyklu IRONMAN - Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Z tej okazji podczas konferencji prasowej, która odbyła się 1 grudnia w hangarze LOT AMS, organizatorzy imprezy zaprezentowali LOT-owski samolot, który przez najbliższe pół roku będzie latał w barwach Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Również dzisiaj, na stronie www.ironmangdynia.pl ruszają zapisy do pierwszych w Polsce zawodów z serii IRONMAN 70.3.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zawody w Gdyni dołączyły do elitarnego grona. Nie ukrywam, że marzyliśmy o serii IRONMAN od 6 lat, czyli od pierwszych zawodów Herbalife Triathlon. Dzisiaj z radością mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło – mówi Piotr Netter dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Już na początku grudnia w niebo wzbije się Embraer 175 w barwach PLL LOT i Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Będzie go można podziwiać na różnych trasach europejskich i krajowych przez kolejne 6 miesięcy.

- Wznosimy się na wyższy poziom dosłownie i w przenośni. Współpraca z PLL LOT to potwierdzenie na to, że Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to impreza o zasięgu międzynarodowym. Na zawody IRONMAN przyjeżdżają ludzie z całego świata. Statystycznie nawet połowa uczestników takich zawodów to obcokrajowcy - mówi Piotr Netter

Podczas konferencji organizatorzy zaprezentowali oficjalny motyw muzyczny Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, skomponowany przez Radzimira Dębskiego.

Wśród startujących w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia nie zabraknie znanych i lubianych postaci świata kultury i mediów. Swój start w zawodach zapowiedziały drużyny telewizji TVP oraz POLSAT, które stają do charytatywnego pojedynku na rzecz Fundacji All For Planet.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km), a także sztafety dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlony dla dzieci.

Uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 2015 będą mogli zdobyć 35 slotów klasyfikacyjnych na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3, które w 2016 roku odbędą się w Australii.