Skąd taki przydomek? Cała Indonezja, a w szczególności Bali, uznawane są za doskonałe miejsce do uprawiania surfingu. Lazurowa, ciepła woda oraz słoneczna pogoda zachęcają do złapania fali. Na Bali czas surferów trwa przez cały rok!

Trochę historii… – kto złapał pierwszą falę u wybrzeży Bali?

Surferski potencjał Bali został odkryty jeszcze przed drugą wojną światową. W latach 30. XX w. balijskie fale łapał Bob Koke i to właśnie on uznawany jest za pierwszego surfera w tej części Indonezji. W wyniku wojny Koke opuścił wyspę; wraz z jego wyjazdem moda na surfing zmalała. Dopiero w późnych latach 60. i wczesnych 70. ubiegłego wieku, surferzy ponownie zagościli u wybrzeży Bali. Od tamtej pory surfing prężnie się rozwija i stanowi znaczącą część lokalnej turystyki. Ten sport jest domeną nie tylko amatorów i turystów, ale również zawodowców – dużą popularnością cieszą się liczne konkursy i mistrzostwa. Od szesnastu lat działa również The Asian Surf Cooperative (ASC), profesjonalna organizacja przygotowująca, koordynująca i wspierająca różne wydarzenia i imprezy surferskie na terenie całej Azji. Surfing na Bali ma się więc dobrze!

Po wyjściu z wody… – gdzie się zatrzymać na Bali?

Wybór noclegu jest równie ważny jak wybór atrakcji, którymi urozmaicimy nasze wakacje. Położony we wschodniej części Uluwatu hotel Gravity Suites oferuje komfortowe apartamenty oraz doskonałą lokalizację, która pozwala dotrzeć na najlepsze plaże w zaledwie kilka minut. Gravity Suites jest częścią resortu, którego druga lokalizacja, Gravity Boutique Hotel znajduje się w odległości jedynie dwustu metrów. Gravity Suites oferuje sześć apartamentów – każdy odznacza się indywidualnym stylem. Pokoje posiadają prywatną łazienkę, ogród ze strefą wypoczynkową oraz taras z widokiem na ocean. Niektóre mają również dostęp do osobistego basenu. Wnętrza urządzone są w jasnym, eleganckim stylu; charakter podkreślają dodatki inspirowane wyspiarską, balijską estetyką. We wszystkich pokojach dostępne jest WiFi. Hotelowa restauracja serwuje dania kuchni azjatyckiej oraz międzynarodowej. Śniadania, którymi można cieszyć się w zaciszu własnego pokoju, obejmują menu azjatyckie i kontynentalne. W obiekcie znajduje się również ogólnodostępny basen oraz prywatny parking.

Złap falę na Bali!

W promieniu około dwóch kilometrów od Gravity Suites znajdują się najpiękniejsze plaże w regionie Uluwatu – m.in.: Bingin, Padang Padang, czy Uluwatu. Sąsiedztwo piaszczystych plaż, lazurowego oceanu i spienionych fal sprawia, że Bali to prawdziwy raj surferów. Gravity Suites wpisuje się w tę ideę – hotel koordynuje dla swoich gości lekcje surfingu. Wybierając miejsca i instruktorów, ośrodek zapewnia podróżnym kameralną atmosferę zajęć i pozwala poznać sportową, wyluzowaną stronę Bali. Złapać falę może tam każdy – zarówno początkujący, jak i doświadczeni surferzy.

Bali – mekka surfingu – zaprasza podróżnych z całego świata. Wyspa ugości tych, którzy szukają błogiego relaksu w zaciszu egzotycznej przyrody, jak i tych, którzy chcą posiłować się z żywiołem oceanu i aktywnie spędzać czas, np. na desce surfingowej. I ty daj się ponieść balijskiej fali!

Karolina Kowalewska
Link do strony hotelu: https://gravitybalihotel.com/