Maszyna należąca do linii Sriwijaya Air leciała do Pontianak na wyspie Borneo w prowincji Kalimantan Zachodni w sobotę - podaje Reuters. Linie lotnicze poinformowały, że gromadzą szczegółowe informacje dotyczące lotu. W okolicy, gdzie ostatni raz widziano boeinga, znaleziono szczątki przypominające fragmenty wraku. Samolot najprawdopodobniej runął do Morza Jawajskiego - podała Indonezyjska telewizja przytaczana przez chińską agencję Xinhua.​ Na części maszyny mieli natknąć się rybacy. "Znaleźliśmy kable, parę dżinsów oraz metalowe części samolotu" - jak powiedział przedstawiciel lokalnych władz - podaje PAP. 

Flightradar24, portal śledzący loty podał na Twitterze, że lot SJ182 "ok. cztery minuty po odlocie z Dżakarty stracił ponad 10 tys. stóp wysokości w mniej niż jedną minutę"

 

Trwa akcja ratunkowa. Wysłano ekipy poszukiwawcze oraz statek, który ma sprawdzić okolicę, gdzie samolot zniknął z radarów - poinformował Ministerstwo Transportu Indonezji. Na pokładzie znajdowało się 56 pasażerów, w tym 10 dzieci oraz sześcioro członków załogi.

Krewni pasażerów zaginionego samolotu Sriwijaya Air SJY182 czekają na wieści na lotnisku Supadio w Pontianak fot. Louis Anderson / AFP