Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRB wystartował o godz. 13.00 do Nowego Jorku. Od teraz, przez 6 miesięcy, będzie latał na trasach dalekiego zasięgu LOT-u, odwiedzając aż 5 kontynentów. To nie jedyne zaangażowanie polskiego przewoźnika w akcję Jurka Owsiaka. LOT przeznaczył też na licytację dla Fundacji dwa bilety w Elite Club na dowolnej trasie atlantyckiej (lub do Pekinu) wraz z symbolicznymi kluczykami do Dreamlinera.

Dzień po tym, jak samolot został oklejony w cztery charakterystyczne, czerwone serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poleciał „w nowych barwach” w pierwszą trasę. Na inaugurację wybrane zostało połączenie Warszawa–Nowy Jork–Warszawa. Następnie przez około pół roku ta maszyna będzie latać na wszystkich trasach transatlantyckich LOT-u, czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, a także do Pekinu. Poza rejsami rozkładowymi, ten samolot będzie wykonywał także zaplanowane rejsy czarterowe dla biur podróży, co oznacza, że serduszko WOŚP dotrze do najbardziej egzotycznych, odległych zakątków świata i odwiedzi 5 kontynentów.   

PLL LOT grają w Wielkim Finale WOŚP już po raz szósty. Przy czym po raz pierwszy w akcję została zaangażowana flagowa i najważniejsza maszyna LOT-u czyli Boeing 787 Dreamliner, stając się tym samym najnowocześniejszym na świecie OrkiestroLOT-em. To dotychczas największy projekt wizerunkowy polskiego przewoźnika w ramach wsparcia akcji Jurka Owsiaka. W poprzednich latach rejsy tzw. OrkiestroLOT-ów realizowane były na mniejszych maszynach – Embraerach 145 i Embraerach 170.

Wspierając WOŚP, LOT przekazał także na licytację dwa bilety w Elite Club na dowolny rejs Dreamlinerem. W skład pakietu wchodzi też szereg usług, które umilą i sprawią, że podróż LOT-em będzie jeszcze wygodniejsza (m.in. dowóz na lotnisko w Warszawie, asysta przy odprawie czy wizyta w business lounge). Aukcja prowadzona jest poprzez serwis Allegro i pozostało jeszcze 14 dni do zakończenia licytacji. Dodatkową atrakcją dla licytujących są… symboliczne kluczyki do Dreamlinera, które LOT otrzymał od Boeinga przy odbiorze pierwszej maszyny w Seattle w 2012 roku. Na pokładzie samolotu czeka na zwycięzcę licytacji też niespodzianka od Kapitana i Załogi.   
 
Co więcej, w dniu Finału WOŚP - 12 stycznia - personel pokładowy wszystkich samolotów LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.

W poprzednich latach PLL LOT wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując m.in. bilety na aukcje, a także oferując rejsy OrkiestroLOT-em w miejsca, gdzie odbywały się inauguracje poprzednich Finałów.