Odpowiedź może być tylko jedna: Przystań Hotel&Spa. 

Unikatowe położenie nad brzegiem najpiękniejszego jeziora w Olsztynie, unikatowa elegancja wnętrz, urok prostoty i nowoczesny design to niewątpliwe zalety tego miejsca.  

Urok naturalnego położenia sprawia, że można zapomnieć, iż hotel położony jest w centrum dużego miasta, które zachęca do skorzystania z jego możliwości. Kina, teatry dla dzieci i dorosłych, galerie handlowe, salony zabaw dla dzieci, pokazy w planetarium, kolorowe papugarium to pomysły na korzystanie z tutejszych atrakcji. 

Na miłośników zimowych aktywności na świeżym powietrzu czekają  sąsiadujące z hotelem Centrum Rekreacyjno - Sportowe UKIEL z oświetlonym lodowiskiem i urokliwe trasy biegowo-narciarskie. 

Położony w Rusi k. Olsztyna wyciąg narciarski Kartasiówka to raj dla miłośników białego szaleństwa, oferujący 3 trasy zjazdowe. Sztuczne naśnieżanie i oświetlenie pozwalają korzystać z przyjemności szusowania bez względu na porę i panujące warunki pogodowe. Na rozpoczynających swą narciarską przygodę czeka szkółka  z profesjonalną kadrą. 

Po dniu pełnym aktywności warto zregenerować siły w unikatowej strefie wellness. Jej najpiękniejsza ozdobą jest widok roztaczający się z basenu o specjalnej konstrukcji typu infinity edge (tj. ukrytą krawędzią), powodujący złudzenie optyczne w którym basen wpływa do jeziora. Deficyt ciepła wyrównują z powodzeniem sauny, basen z hydromasażem i podgrzewane leżaki.  

Na najmłodszych miłośników wodnych atrakcji czeka brodzik z podgrzewaną wodą. 

Rytualne zabiegi w hotelowym SPA otulają skórę aksamitem pielęgnacji, nieziemskimi zapachami i muśnięciem dotyku czystej przyjemności. 

Czas wolny najmłodszym gościom hotelowym  z powodzeniem wypełnia bogaty program zajęć. Codzienne gry i zabawy z animatorem, seanse kina familijnego, spektakle teatralne, warsztaty szycia przytulanek i kreatywne zajęcia z konstruowania budowli z klocków lego zamienią każdy dzień w nową przygodę. 

Na głodnych wciąż nowych wrażeń czekają dwie restaurację. Przystań zachęca do rozsmakowania się w kulinarnym dziedzictwie Warmii i Mazur ze szczególnym uwzględnieniem dań z ryb.  Hotelowa restauracja Port to wizytówki kuchni całego świata przyprawione inwencją szefa kuchni. 

Szczęśliwie zimowe wieczory obfitują w dostatek czasu. W otuleniu pledem, z zimową herbatą z miodem, imbirem i cynamonem, piękną panoramą za oknem zyskuje zaszczytne miano przyjemności do wyłącznej dyspozycji. W końcu nie od dziś wiadomo, ze dobrze mieć w życiu swą własną Przystań.