W plebiscycie zorganizowanym przez Hostelworld głosy oddało 1,1 miliona internautów. Dzięki ich głosom udało się ustalić, jakie hostele zwyciężają w poszczególnych kategoriach, a tych jest naprawdę wiele.

W przypadku podziału na kontynenty najlepszym hostelem w Europie okazał się włoski 5 Terre Backpackers w Cinque Terre. Na drugim miejscu uplasował się The Roadhouse Prague w czeskiej Pradze, a na trzecim Soul Kitchen w Sankt Petersburgu w Rosji.

Europejski zwycięzca okazał się też liderem w kategorii „Najlepsza Atmosfera”.

W kategorii „Najlepsza Lokalizacja” za najlepszy hostel uznano Adventure Q2 Hostel w Queenstown (Nowa Zelandia). W kategorii „Najlepsza Obsługa” – Cheerful Hoi An Hostel w Hoi An w Wietnamie. Za hostel najlepszy w kategorii „cena przez jakość” internauci uznali Tropical Valley Homestay w Phong Nha (Wietnam), a w kategorii „Najlepsze Udogodnienia” wyróżniono hostel The Roudhouse Prague.

Wyróżnione hostele podzielono na wiele innych kategorii. Między innymi hostele najlepsze do podróży w pojedynkę z podziałem na płeć oraz ogółem. Najlepszy do samotnych podróży dla kobiet okazał się Hostel One Prague, a dla mężczyzn – Los Pation Hostel w Medellin (Kolumbia). Za najlepszy dla podróżujących solo w ogóle uznano 360 Hostel Barcelona Arts and Culture.

W zestawieniu znalazły się też dwa hostele z Polski. Pierwszy to Greg & Tom Hostel z Krakowa, który znalazł się na czwartym miejscu w kategorii „Best for Solo Male Travellers”. A drugi to Oki Doki Old Town Hostel w Warszawie, który zajął również czwartą pozycję w kategorii „Best Medium Hostels”.

Wszystkie wyróżnione w głosowaniu internautów hostele można obejrzeć i od razu zarezerwować z nich pobyt, na stronie Hostelworld.

 

Katarzyna Grzelak