ZOBACZ NAJLEPSZE PLAŻE HISZPANII >>>

Hiszpania po raz kolejny liderem pod względem czystości i bezpieczeństwa. W tym roku Błękitną Flagę otrzymało aż 579 plaż, 100 portów i 5 statków morskich w Hiszpanii.

Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) wskazała, że najlepsze plaże w Hiszpanii w 2017 roku znajdują się w słonecznej Walencji (129). Na drugim miejscu uplasowała się Galicja (113), dalej - uwielbiana przez Polaków Katalonia (95) i gorąca Andaluzja (90). Doceniono krystalicznie czyste wody, niewielkie zatoczki, klify i długie piaszczyste plaże.  

To bardzo dobra wiadomość dla polskich turystów wybierających Hiszpanię w czasie tegorocznych wakacji. A tych zdecydowanie nie zabraknie, bo Hiszpania jest trzecim najczęściej odwiedzanym krajem na świecie (w 2016 roku wybrało ją ponad 75 milionów turystów).

Międzynarodowe jury w 2017 roku przyznało w sumie 4287 Błękitnych Flag. Na każdą z pięciu hiszpańskich plaż przypada jedna z Błękitną Flagą, co w globalnej statyce oznacza, że jedna na sześć prestiżowych flag powiewać będzie w Hiszpanii. Zaraz za liderem uplasowała się Grecja, Francja, Turcja, Włochy i Portugalia.

Źródło: wakacje-hiszpania.pl