Dzięki możliwości wyszukiwania tanich biletów oraz coraz większej ilości dostępnych połączeń lotniczych z Polski, często o majowym weekendzie myślimy, jak o okazji do zagranicznej wycieczki. Najpopularniejsza wyszukiwarka podróży w Europie, Skyscanner, przeanalizowała dane dotyczące zapytań Polaków o bilety lotnicze w maju 2013 i 2014 r. - większość z nas chciałaby w tym czasie odwiedzić południe Europy.  

10 najpopularniejszych krajów na majowy wyjazd w 2014 r.

1.    Hiszpania    
2.    Włochy    
3.    Wielka Brytania    
4.    Francja    
5.    Portugalia    
6.    Niemcy
7.    USA
8.    Grecja
9.    Norwegia
10.    Holandia

Wymarzone destynacje Polaków na majowy weekend niemal nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Lista 10 krajów, które najbardziej chcemy odwiedzić zawiera te same państwa, jednak w 2014 r. na popularności zyskały Stany Zjednoczone (wzrost zapytań o bilety lotnicze o 53% w porównaniu z 2013 r.) oraz Grecja (wzrost o 30%). Swoją pozycję na wspomnianej liście umocniła również Wielka Brytania (20% wzrost). Tuż za pierwszą dziesiątką znalazła się Polska, co może świadczyć o rosnącej popularności transportu lotniczego wewnątrz kraju.

Wśród najpopularniejszych miast największy wzrost zainteresowania zanotował Nowy Jork (aż 57% w porównaniu do 2013 r.), w czym z pewnością pomogły nowe, atrakcyjne cenowo połączenia z lotniskiem JFK, które zaczęły oferować linie lotnicze Norwegian z Gdańska i Krakowa. Na drugim miejscu pod względem wzrostu zainteresowania uplasowała się Lizbona (33%), do której w listopadzie 2013 r. zaczęła latać linia Ryanair. Niesłabnącym zainteresowaniem Polaków cieszy się również stolica Wielkiej Brytanii (32% wzrost).

10 najpopularniejszych miast na majowy wyjazd w 2014 r.

1.    Londyn    
2.    Barcelona    
3.    Paryż
4.    Rzym    
5.    Lizbona    
6.    Mediolan
7.    Nowy Jork
8.    Oslo
9.    Malaga
10.    Stambuł

- Ponieważ w majowy weekend coraz więcej Polaków myśli o wyjeździe za granicę, trudniej w tym okresie o wyjątkowo korzystne oferty lotów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą wyszukiwarki podróży, które dzięki ogromnej bazie lotów i braku dodatkowych opłat, pozwalają znaleźć najlepsze okazje cenowe – powiedziała Magdalena Greloff, Marketing Manager Skyscanner. – Nawet, jeśli szukamy biletów na ostatnią chwilę i na najpopularniejszych trasach nie ma już żadnych promocji, wyszukiwarka Skyscanner, dzięki opcji „Wszędzie” pozwala na znalezienie wszystkich możliwych połączeń w zadanym budżecie i czasie, dzięki czemu może zainspirować nietuzinkową podróż.