Z historią tego połączenia łączy się niezwykła anegdota. Zgodnie z logiką i tradycją, rejsy powinny nosić numer LO 001 na wylot z Warszawy i LO 002 na rejs powrotny z Nowego Jorku. LOT zdecydował jednak o zmianie na numerację 006 i 007. Jak głosi historia - wszystko za sprawą najsłynniejszego agenta świata, którego zekranizowane przygody właśnie w 1973 roku, po raz ósmy, miały pojawić się w kinach. Dodatkowo akcja filmu toczyła się w Nowym Jorku!

- Biorąc pod uwagę ówczesną sytuację polityczną Polski, początek operacji lotniczych do Stanów Zjednoczonych w 1973 roku należy uznać za przełomowe w relacjach Polski z Zachodem – powiedział Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A.  Jesteśmy dumni z tak długiej tradycji tego cieszącego się największą popularnością wśród naszych pasażerów połączenia. Dzięki dobrej ofercie nasze połączenia atlantyckie generują również duży przepływ tranzytowy przez port w Warszawie – dodał Sebastian Mikosz.

Z tej okazji, w rozpoczynającym się sezonie letnim LOT na trasie Warszawa-Nowy Jork zaoferuje do 11 rejsów tygodniowo. W roku 2012 LOT przewiózł blisko 105 tysięcy pasażerów na tej trasie (wzrost o 4 %
w porównaniu do poprzedniego roku). Wypełnienie samolotów w okresie styczeń-grudzień 2012 wyniosło 88%, co daje wzrost o 6% w stosunku do analogicznego okresu w 2011 roku. Ponadto przewoźnik odnotował zwiększoną sprzedaż w klasie biznes - wzrost przewozów o ponad 9%.