Program:

Henna
Malowanie ślubnych wzorów mehendi na dłoniach i stopach. Będzie można własnoręcznie pomalować siebie lub drugą osobę przy pomocy oryginalnej pasty zrobionej z rośliny zwanej henną.

Rangoli
Malowanie kredą kolorowych, ozdobnych, magicznych kręgów na ziemi
w celu przyciągnięcia z niebios szczęścia dla nowożeńców.

Hinduskie  stroje
Nauka ubierania i noszenia hinduskiego sari. Pokaz tradycyjnych
i współczesnych strojów.  
Hinduskie tańce

Klasyczny, ludowy i bollywodzki. Możliwość poznania podstawowych kroków klasycznego tańca hinduskiego. Nauka języka 'hast' - alfabetu dłoni i palców klasycznej tancerki. Możliwość poznania rytmu i kroków „bhangry” – ludowego tańca z Pendżabu. Możliwość poznania zasad tańca bollywodzkiego i nauczenia się układu tanecznego.

Hinduski ślub

(kulminacja wydarzenia około godziny 13.00)
Kanwą i pretekstem do poznania obyczajów, filozofii, religii, symboli, języka, pisma, strojów, muzyki i tańca hinduskiego, będzie tradycyjny rytuał zaślubin, w którego przygotowaniu i przeprowadzeniu wezmą udział wszyscy uczestnicy „Hinduskiej Soboty na Wolnicy”. Do ślubu potrzebna będzie para „młodych” – oraz spora świta osób grających role rodziny i świadków. Każdy otrzyma do zrealizowania jedną rolę (czasem kilka), każdy będzie w samym centrum wydarzeń i każdy będzie miał na nie wpływ. Każdy jednocześnie będzie obserwatorem wydarzenia. Program warsztatów i hinduskiej soboty dostępny na: www.etnomuzeum.eu