Już w poniedziałek 13 lipca w środkowoazjatyckie góry Tien-Szan wyruszy polska wyprawa kobieca. „HiMountain Tien-Shan 2009 – Polish Female Expedition” za cel stawia sobie dokonanie wejść na dwa siedmiotysięczniki: Chan Tengri (7010 m n.p.m.) oraz cieszący się sławą jednej z najtrudniejszych gór świata  Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.). Do tej pory na szczycie nie stanęła żadna Polka. Wyprawa jest zarazem szansą na skompletowanie przez Aleksandrę Dzik pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR i uzyskanie tym samym prestiżowego tytułu „Śnieżnej Pantery”. W ekspedycji udział wezmą: Aleksandra Dzik (Klub Skialpinistyczny „Kandahar”), Aleksandra Ihnatowicz (Klub Wysokogórski Warszawa) oraz Joanna Stasielak (Klub Wysokogórski Warszawa). Uczestniczki wyprawy wrócą do Polski 28 sierpnia.

W związku z organizowaną wyprawą, zapraszamy Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się 9 lipca 2009 roku w Warszawie o godz. 10.30 w siedzibie Polskiego Związku Alpinizmu, ul. Noakowskiego 10/12.

W trakcie konferencji zostaną przedstawione informacje dotyczące HiMountain Tien-Shan 2009 – Polish Female Expedition, w tym szczegóły udostępnionego dziennikarzom kanału satelitarnego, umożliwiającego łączność z uczestnikami wyprawy.