Wszystko rozpoczęło się trzy lata temu, kiedy imprezę zorganizowano po raz pierwszy. W ciągu tego czasu, udział w tej niesamowitej przygodzie brało prawie 1500 uczestników ze wszystkich regionów Polski. Hi-Tec Rajd Grunwaldzki 2012 poza tym, że będzie z pewnością kontynuacją i rozwinięciem najlepszych pomysłów, rozwiązań z lat ubiegłych, zaskoczy wszystkich zupełnie nowymi pomysłami programowymi. Na turystów czeka aż siedem tras różniących się programem i stopniem trudności. W roku 2012 chcielibyśmy zapoznać naszych uczestników z szeroko pojętą tematyką rzek. Taka jest właśnie idea najbliższej edycji Hi-Tec Rajdu Grunwaldzkiego.  Razem odkryjemy, że rzeka to granica, droga, ważny element krajobrazu, sceneria ważnych wydarzeń historycznych, wiele miejscowych legend – na każdej trasie odbędzie się spływ kajakowy, będzie też okazja do zwykłego zamoczenia nóg. Uczestnicy rajdu z pewnością nie będą oglądali mijanych miejscowości i obiektów jak „przez szybę”, ale poznają je z bliska – wszystkiego będą mogli dotknąć, poszperać w zakamarkach, odkryć to, czego nikt wcześniej nie odkrył. Każdy na Rajdzie Grunwaldzkim znajdzie coś dla siebie. Jesteś zapalonym rowerzystą – bardzo proszę - Trasa III rowerowa Wszystkich Rzek czeka! Lubisz gry fabularne, rycerzy i średniowieczny klimat? Super! Trasa II Środkowej Drwęcy z rycerskim RPG jest właśnie dla ciebie! A może bliższe twojemu sercu są siły nadprzyrodzone oraz świat magii i miecza? Chcesz przejść próbę sił wyobraźni? Zapraszamy na Trasę IV Brynicy z RPG fantasy. Jeżeli natomiast tęsknisz za bardzo uzdolnionym, telewizyjnym super agentem - Trasa V Górnego Welu, w konwencji „Mcgyvera”, jest stworzona właśnie dla ciebie! Nie czekaj, tobie też uda się z patyków i sznurka zbudować kamerę, którą nakręcisz relację z rajdu!
Myślisz, że to wszystko? Z pewnością nie! Znajdzie się też coś dla historyków, krajoznawców oraz pasjonatów wyzwań i przygód rodem z opowieści o Panu Samochodziku.
Rajd cieszy się dużą popularnością również dlatego, że powiązany jest z obchodami rocznicowymi i widowiskami historycznymi na polach Grunwaldu (uczestnikom zapewniony jest dojazd z miejsca zakończenia rajdu pod Grunwald).
Na Hi-Tec Rajdzie Grunwaldzkim 2012 spotka się kilkaset osób z całej Polski. Jest to dobry pomysł na spędzenie kilku wakacyjnych dni. Więcej informacji o Rajdzie Grunwaldzkim znajdziesz na naszym oficjalnym fan page’u  oraz na stronie internetowej.
Zapraszamy!
Wejdź, obserwuj, baw się razem z nami i daj się porwać na Hi-Tec Rajd Grunwaldzki 2012!
Ekipa RG12 – czeka już od wczoraj!