Skradzione życia

Po kłótni z matką R. opuściła dom nieopodal Kalkuty. Na stacji kolejowej spotkała mężczyzn, którzy podstępem zwabili ją do czerwonej dzielnicy. Wiele uprowadzonych nastolatek resztę swego życia spędza w domach publicznych. R. została uratowana, zanim ją sprzedano do tego typu miejsca. Trafiła do Sneha – schroniska prowadzonego przez Sanlaap, organizację non profit pomagającą ofiarom handlu ludźmi wrócić do normalnego życia. Dziewczęta przedstawione w tej historii zostały sfotografowane w Sneha.

Anjali miała 16 lat, gdy związała się z mężczyzną, który zachęcił ją do ucieczki z domu w Bengalu Zachodnim, obiecując małżeństwo. Zamiast ożenku czekał na nią dom publiczny w Mahishadal, w pobliżu przemysłowego miasta Haldia, do którego została sprzedana przez chłopaka i jego wspólnika. Zmuszano ją do seksu do 20 razy dziennie. Po uwolnieniu przez ponad rok przebywała w Sneha, wśród dziewcząt, które doskonale rozumiały jej cierpienie. Obecnie jako dorosła kobieta mieszka w domu z matką, która chciałaby, aby córka wyszła za mąż. Jednakże Anjali przysięgła sobie więcej się nie zakochać.

Pewnego razu 12-letnia S. wyszła z domu w Narayanganj w Bangladeszu ze znajomym rodziny, który obiecał jej pracę w Dhace. Została przekazana mężczyźnie, który przemycił ją do Bengalu Zachodniego, a następnie sprzedał do domu publicznego w Mumbaju. S. żyła w niewoli przez dwa lata, zanim została uwolniona przez policję i odesłana do schroniska. Sześć miesięcy później poznała kobietę, która obiecała, że zabierze ją z powrotem do Bangladeszu. Zamiast tego sprzedała S. do przybytku w Namkhana w Bengalu Zachodnim. S. została ponownie uwolniona i zabrana do Sneha. Teraz jest dorosłą kobietą.


To tylko fragment artykułu „Skradzione życia”. Całość znajdziesz w październikowym wydaniu National Geographic Polska.