Przedsiębiorca i gwiazda aplikacji, Humphrey Yang, który jest 32-letnim konsultantem do spraw e-commerce i freelancerem z Doliny Krzemowej, stworzył uderzającą wizualizację majątku Jeffa Bezosa.

Aby zrealizować swój projekt, Yang przyjął, że jedno ziarno ryżu reprezentuje 100 000 dolarów. Następnie odliczył 10 ziaren ryżu, by pokazać, jak wygląda 1 milion dolarów, a potem odmierzył 1 miliard dolarów, własnoręcznie odliczając 10 000 ziarenek.

Po tym, jak pierwszy film z ryżem Yanga stał się viralem, zdecydował się on nakręcić drugi film, którego celem było zobrazowanie wartości rynkowej Bezosa. W przeliczeniu na ryż rzecz jasna.

W materiale zatytułowanym "Ryż. Część druga" Yang kupuje cyfrową wagę do żywności, waży ryż o “wartości” równej miliardowi dolarów i robi kilka poważnych obliczeń matematycznych. Potem kupuje jeszcze dwie gigantyczne torby ryżu i zaczyna swoją magię.

"Poprzednio obliczyłem, ile waży 10 000 ziaren ryżu" – powiedział Yang serwisowi Mashable   – "Potem dokonałem stosownych kalkulacji, by dowiedzieć się, że przybliżona wartość rynkowa Jeffa Bezosa wynosi około 26 kilogramów ryżu."

Podczas gdy Yang odmierzył 122 miliardy dolarów w ryżu, aktualnie wartość netto Bezosa jest szacowana na 115,7 miliarda dolarów. Tak czy inaczej, jest to absolutnie ogromna suma pieniędzy, co przekłada się na bardzo dużą ilość ryżu.

By jeszcze bardziej przybliżyć swoim widzom potęgę finansową Bezosa, Yang wydzielił ze sterty ryżu równowartość domu, który szef Amazona niedawno kupił za 145 milionów dolarów. Jak można się było spodziewać, z ogromnej sterty ziarenek zniknęło ich tylko kilkanaście.

Yang, który zaczął używać TikTok i YouTube pod koniec 2019 roku, ponieważ "chciał edukować pokolenie Z i młodych millenialsów ze znajomości finansów", często dzieli się w mesiach społecznościowych poradami finansowymi i biznesowymi ze swoimi zwolennikami. Wyjaśnia, że początkowo chciał "dowiedzieć się, jak zwizualizować milion dolarów w stosunku do miliarda dolarów", do czego zainspirowało go youtubowe wideo, które widział kilka lat temu. Niechcący wyszła z tego analiza finansowa Jeffa Bezosa, a twórca filmu cieszy się z obrotu sytuacji.

"Proces był żmudny i wszędzie był bałagan, ale filmik wyszedł świetnie! Cieszę się, że udało mi się opowiedzieć historię, pokazać widzom skalę pieniędzy” – powiedział.

Katarzyna Mazur