Nazwa: Myrtos Państwo: Grecja Długość:  800 m Lokalizacja: Pylaros, wyspa Kefalina (Kefalonia) Region: Wyspy Jońskie Akwen: Morze Jońskie Podłoże:  biały piasek i białe, drobne kamyki Sezon: od kwietnia do października Opalanie topless: tak Rafy koralowe: brak Sporty: nurkowanie Ratownicy: tak Jak dotrzeć: Można dotrzeć samochodem z Divarata (2 km), krętą drogą prowadzącą przez górzysty teren, który dostarcza niesamowitych widoków. Nieopodal plaży znajduje się parking. W sezonie letnim z miasta Agia Efima kursują regularnie autobusy. Rozkłady jazdy można dostać w informacji turystycznej. Najbliższe miasta to Divarata i Assos.

Sprawdź wycieczki do Grecji

Plaża znajduje się między górami Agia Dynasti i Kalon Oros, które chronią ja przed silnymi wiatrami i większymi wahaniami temperatury. Jest uważana za najładniejszą plażę na wyspie. Kilkakrotnie znajdowała się na listach najpiękniejszych plaż Europy. Jest też jednym z najchętniej fotografowanych miejsc na Kefalonii. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody, która nieustannie zmienia kolor. Kiedy nie ma wiatru przeważa barwa turkusowa, a w wietrzne dni można zobaczyć wszystkie inne odcienie niebieskiego. Najpiękniej robi się podczas zachodu słońca kiedy woda przybiera barwy czerwone, purpurowe i pomarańczowe. Stanowi to niesamowity kontrast dla gładkich białych kamieni, które pokrywają plażę. Otaczające ją klify nadają jej majestatycznego wyglądu. Trzeba jednak uważać na spadające czasami kamienie. Plaża jest szeroka,  a jej  brzeg gwałtownie schodzi do wody. Występują też silne prądy. Trzeba więc szczególnie uważać na dzieci. Ze względu na kamienne podłoże zaleca się noszenie klapek. Warto mieć na uwadze, że w lecie na plaży bywa bardzo gorąco i oprócz parasoli nie ma innego schronienia przed słońcem.
Miejsce zachowało swój dziewiczy wygląd. Tego bajecznego obrazka nie szpecą żadne ogromne turystyczne zabudowania. Postawiono tu jedynie bar z napojami i przekąskami, który dysponuje toaletą, przystosowaną również dla niepełnosprawnych. Znajdują się tu także prysznice, wypożyczalnia parasoli i leżaków, a także wieża ratownicza. Na porządny posiłek turyści najczęściej udają się do jednej z tawern, umieszczonych w Divarat, przy drodze prowadzącej na plażę. Na plaży znajduje się mała jaskinia, gdzie kręcono scenę wybuchu kopalni w filmie „Kapitan Corelii”. Plaża najbardziej oblegana jest w sierpniu. Sama Wyspa Kefalina znana jest z najlepszych oliwek  fantastycznej kuchni.

Zobacz także:

  • Turcja - Iztuzu
  • Turcja - Ölüdeniz
  • Turcja - Patara
  • Hiszpania - Playa de la Concha
  • Hiszpania - Playa de las Catedrales
  • Hiszpania - Playa del Sardinero
  • Hiszpania - La Playa de Bolonia
  • Hiszpania - Levante
  • Hiszpania - Burriana

Weź udział w dyskusji na temat Najpiękniejszych plaż na świecie