W niedzielę, 28 stycznia 2024 r., pod hasłem „Tu wszystko gra OK!”, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będą „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zgromadzone fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak podkreśla WOŚP, W całej Polsce działają 64 takie jednostki.

– 28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – zaznacza Jurek Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

WOŚP 2024: Dzień w redakcji magazynu National Geographic Polska  

Z radością możemy poinformować, że podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponownie dołączymy do ekipy Jurka Owsiaka. Podobnie jak w 2023, także i w tym roku, osoby ciekawe świata, a przede wszystkim o dobrym sercu, mogą za pośrednictwem serwisu Allegro wylicytować dzień w redakcji magazynu National Geographic Polska

Podczas 6-godzinnej wizyty w redakcji:  

  • zobaczysz kulisy przy przy tworzeniu numeru prasowego National Geographic Polska i serwisu National-Geographic.pl;
  • weźmiesz udział w kolegium redakcyjnym;
  • pomożesz w przygotowaniu materiału dziennikarskiego, który ukaże się na stronie National-geographic.pl;
  • dodatkowo otrzymasz roczną prenumeratę magazynu National Geographic Polska.

Na tym jednak nie koniec. Licytować można także pakiet 12 wydań papierowego magazynu National Geographic Polska. Ten wyjątkowy zestaw ponadczasowej wiedzy to idealna pigułka dla każdego odkrywcy i prawdziwa naukowa podróż przez kosmos, wnętrze Ziemi, lodowce, zagrabione skarby cywilizacji, najludniejsze państwa świata czy kulturę Słowian.

Obie licytacje trwają do 28 stycznia. Wszystkie pytania dotyczące aukcji oraz szczegółów jej realizacji, prosimy kierować pod adres: beata.rozalska-klaminska@burdamedia.pl. 

Pamiętajcie – gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej!

Ile pieniędzy zebrała WOŚP od początku?

Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w 1993 roku. Na przestrzeni 30 lat WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.