A oni, Anita i Paweł, autorzy bloga 101countriesbefore50.com po prostu postanowili to zrobić. Od ponad 8 lat wspólnie podróżują przez świat i realizują swój plan, którym jest odwiedzenie 101 krajów przed rozpoczęciem piątej dekady. W ubiegłym roku zwyciężyli w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów opisując województwo świętokrzyskie. Niesamowici, pełni pasji podróżnicy i odważni ludzie.

Jak do tej pory udało im się dotrzeć do ponad 60  krajów na 5 kontynentach. Przed nimi jeszcze drugie tyle, ale wszystko wskazuje na to, że spełnią swoje plany! Determinacja i pasja zwykle pomagają. Ich blog jest miejscem, w którym dzielą się doświadczeniami z odbytych podróży i praktycznymi informacjami, dzięki którym każdy kolejny marzyciel będzie miał w podróżach łatwiej.

Poprosiliśmy ich o wybranie jednego wpisu, który jest dla nich ważny i czują, że jest aktualny. Wybrali Góry Sowie, które ostatnio pojawiają się w różnych serialach i filmach. Piszą, że to jedne z najbardziej tajemniczych gór w Polsce. „Najstarsza część Sudetów ma swoje legendy i mroczne sekrety, których pilnie strzeże od wieków. Działają one jak wabik na wyobraźnię. Wywołują skrajne emocje: od zachwytu po dreszcz przerażenia”, dzielą się wrażeniami Anita i Paweł.

I mają rację! Ten niewysoki masyw górski na Dolnym Śląsku to dobra propozycja zarówno na weekendowy aktywny wypoczynek dla piechurów i rowerzystów, jak i miejsce na dłuższy pobyt.  Blogerzy wspominają, że w większości tamtejszych atrakcji znajdziecie historie miłosne, dworskie intrygi i konszachty. „Wszystkie umiejscowione są w malowniczej scenerii wąwozów, dolin i wzgórz, których wierzchołków strzegą miejscowe duchy. O ile same Góry Sowie są niezwykle przyjazne dla zwiedzających, tak ich podziemia skrywają mroczne fakty. Wszystko to za sprawą hitlerowców, którzy stworzyli w Górach Sowich podziemny Kompleks Riese – największy projekt górniczo-budowlany nazistowskich Niemiec”, tłumaczą Anita i Paweł rozbudzając naszą wyobraźnię o tajemniczych budowlach, zaginionych sztolniach i innych sekretnych miejscach.

Jeśli chcecie poczytać więcej o niezwykłych Górach Sowich, wejdźcie na ich blog: https://101countriesbefore50.com/polska/gory-sowie/

101countriesbefore50.com pełen jest ciekawych historii, pięknych zdjęć i bajkowych destynacji. Życie tej pary może być zaś niezwykłą inspiracją i opowieścią o tym, że marzenia się spełniają… jeśli nieco im pomożemy.