Goa zachwyca turystów pięknymi plażami, uroczymi wioskami położonymi wśród pól ryżowych, niepowtarzalnymi zabytkami oraz pięknymi parkami narodowymi. Tutejsze piaszczyste plaże rocznie odwiedza ponad 2 miliony osób. Od wielu lat Goa przyciąga także imprezowiczów i hipisów. W ostatnich latach wzrosła ilość bójek, napadów i gwałtów, zazwyczaj związanych z narkotykami i alkoholem (w tym przypadek Scarlett Keeling, nastolatki z Wielkiej Brytanii, zamordowanej w 2008 roku ). Z tego powodu władze Goa postanowiły wprowadzić obostrzenia.

W sklepach został wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu po 21.00, w klubach i barach po 1:00 w nocy, ale tutaj będzie już wymagana specjalna licencja. Niektóre kluby nocne zostaną zamknięte. Do tej pory w napoje wyskokowe można było zaopatrzyć się aż 5 rano.

Premier Manohar Parrikar powiedział, że wszystkie działania wprowadzane są po to, by Goa stało się dużo bardziej przyjazne dzieciom.

Kolejną zmianą, jaka może zostać wprowadzona w najbliższym czasie, jest zgoda na przebywanie na znanych wśród imprezowiczów plażach wyłącznie do północy.

W kwietniu w Goa został wprowadzony zakaz spożywania alkoholu na plaży po to, by ograniczyć przesiadywanie z drinkiem do barów i restauracji. Jednak na wszystko da się znaleźć sposób. Z zakazem hałasowania po godzinie 22:00 poradzono sobie przy pomocy silent disco. Imprezowi turyści zakładają na uszy słuchawki i każdy tańczy w rytm muzyki.