Oglądalność poszczególnych odcinków nie raz przekraczała miliony wyświetleń, łącznie kanał mógł pochwalić się naprawdę  imponującym wynikiem 250 milionów odsłon. W każdym z odcinków (10-15 minut) dzieci biorą udział w fantastycznych przygodach. Postawione przez prokuraturę z Arizony zarzuty wobec kobiety, która była adopcyjną matką dzieci, zawierają między innymi: zamykanie w schowku na kilka dni bez wody i jedzenia, głodzenie oraz traktowanie gazem pieprzowym dzieci, które nie były posłuszne w roli małych aktorów. 

Policja aresztowała 48-letnią Machelle Hackney oraz jej dwóch biologicznych synów. Kobiecie postawiono dwa zarzuty molestowania, pięć zaniedbania, pięć nielegalnego uwięzienia i siedem maltretowania, łącznie 19 zarzutów! Wraz z nią do aresztu powędrowało dwóch jej biologicznych synów. Ryan i Logan zostali oskarżeni o zatajenie wiedzy o maltretowaniu dzieci. 

Policja zainteresowała się sprawą po tym jak biologiczna córka Machelle, imieniem Megan, skontaktowała się z władzami 13 marca. Doniosła ze szczegółami o sposobie traktowania adoptowanych dzieci przez matkę. Policja przyjechała na miejsce, zastało tam niedożywione i blade dzieci, z czego jedno z nich schowane w schowku, która posiadała zamek, była jednak otwarta. Odnalezione dzieci miały prosić o jedzenie i picie. 

Fot. YouTube

W trakcie rozmowy oficerów z dziećmi, jedno z nich wypiło trzy półlitrowe butelki wody w 20 minut. Policjanci chcieli także wzmocnić dzieci tymczasowo oferując paczkę chipsów. Te jednak odmawiały tłumacząc, że obawiają się, że Machelle wyczuje zapach chrupek w ich oddechach. Służby szybko otrzymały nakaz przeszukania domu i znalazły w pokoju matki dwie puszki gazu pieprzowego. Dzieci zostały przesłuchane i przebadane. Jedno z nich przyznało, że matka stosowała na nich gaz oraz zmuszała do kąpieli w lodzie wciskając głowy pod wodę gdy odmawiały. 

Inne dziecko opowiedziało o tym, że zostało spryskane gazem „od stóp do głów” oraz więcej niż jednokrotnie Machelle raniła jego genitalia paznokciami do krwi. Następna dziewczynka przyznała, że kobieta spryskała gazem jej genitalia, a ból utrzymywał się przez 4-5 dni. 

Machelle Hackney, Fot. Pinal County Sheriff’s Office/Associated Press/East News

 

Wszystkie brały udział w nagrywaniu filmików „Fantastic adventures” i był dotkliwie karane w przypadku zapominania tekstu roli lub nie wzięcia udziału w kręceniu odcinka. 

Logan przyznał w rozmowie z policją, że wiedział o zamykaniu dzieci, gazie i lodowych kąpielach. Sama Machelle zaprzeczyła obu tym zarzutom. Przyznała, że dawała dzieciom klapsy i stawiała je do kąta w ramach kary. Dodała, że schowek nie był karą a pomieszczeniem z zielonymi ścianami – zaprojektowanym do kręcenia odcinków i dogrywania efektów specjalnych. 

YouTube zareagował natychmiast po otrzymaniu informacji o aresztowaniach. Zablokowano kanał oraz odcięto jego możliwości zarabiania. 

Machelle Hackney miała pod opieką 7 adoptowanych dzieci. 

Źródło: Gizmondo