Grupie ratowników morskich udało się odciągnąć ogromny frachtowiec Modern Express, który zmierzał w stronę francuskiego wybrzeża. W ubiegłym tygodniu statek wezwał pomoc po tym jak ładunek przesunął się w jego wnętrzu i spowodował niebezpieczny przechył. 22-osobową załogę ewakuowano natychmiast. Niestety zła pogoda utrudniła akcję wzięcia frachtowca na hol.
 

W poniedziałek specjalna grupa ekspertów próbowała zamocować specjalną linię holowniczą by umożliwić holownikom odciągnięcie frachtowca. Niestety silny wiatr zerwał hol, który ranił jednego z ratowników morskich. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani. Dopiero dziś udało się założyć linie holownicze i skierować statek w stronę hiszpańskiego Bilbao.
 

Silny wiatr i wysokie fale pchał frachtowiec w stronę Arcachon niedaleko Bordeaux. W jego zbiornikach znajduje się 270 ton paliwa, przewozi ponad 3,5 tysiąca ton dewna oraz maszyn. W obawie przed zanieczyszczeniem na brzegu rozpoczęto przygotowania. Służby ratownicze jednak uspokajają, paliwo nie wycieka ze statku.
 

Źródło: Business Insider, Aquanautique oraz CBS News