To już piąta edycja kalendarza Wybierz Miśka przygotowanego przez Fundację Viva!. Kalendarz ma na celu promowanie adopcji bezdomnych zwierząt oraz propagowanie wolontariatu w schroniskach, przytuliskach i domach tymczasowych. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na 14 organizacji pomagających zwierzętom między innymi Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, Stowarzyszenie Okiem Konia i wiele innych. Lista wszystkich organizacji dostępna pod adresem – www.wybierzmiska.pl W tym roku gwiazdą okładki jest aktor Piotr Adamczyk. W przeszłości kalendarz wsparli Michał Piróg, Maciej Stuhr, Paweł Małaszyński oraz Szymon Majewski. Dnia 5 listopada br. o godzinie 13.00 w Clubie Traffic w Warszawie odbędzie się inauguracja sprzedaży charytatywnego kalendarza Wybierz Miśka! Gościem honorowym spotkania będzie miłośnik zwierząt i poeta Franciszek Jan Klimek, który osobiście odczyta wiersze ze swojego najnowszego tomiku Jak pies z kotem, czyli album rodzinny. W tym samym dniu spotkania promujące kalendarz oraz wsparcie bezdomnych zwierząt, odbędą się w całej Polsce, w następujących miejscach: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza do hipermarketu E.Leclerc na ul. Zana 19 w godz. 15.00 do 17.00 Stowarzyszenie NICZYJE zaprasza do Dance and Move Project w Ostrołęce ul. Gorbatowa 5c, lok. 11 (2 piętro) o godzinie 17.00. Stowarzyszenie przygotowało dla Was: - sprzedaż kalendarza i gadżetów na rzecz bezdomnych zwierząt
- wykład i porady weterynaryjne i groomerskie lek. wet. Marzeny Załęskiej-Bakuły
- wykład o mowie ciała psów i najczęstszych błędach wychowawczych opiekunów psów
- koncert zespołu Droga na Ostrołękę
- kawiarenka z pyszną kawą i ciastami Stowarzyszenie "Życie dla zwierząt" zaprasza do hipermarketu Kaufland w Wieluniu na ul. Popiełuszki 1, w godzinach 10.00 do 16.00. Będzie można kupić kalendarz, poznać podopiecznych Stowarzyszenia. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze bardziej pomóc podopiecznym stowarzyszenia mogą podarować karmę, koce i inne przedmioty, które pomogą przetrwać zimę bezdomnym psiakom i kociakom.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Milanówku zaprasza Państwa na spotkanie otwarte z wolontariuszami ze schroniska w Milanówku w dniu 5 listopada br. w godz. 11-13 w milanowskiej kawiarni "U Artystek". Każda zainteresowana tą akcją osoba będzie mogła dowiedzieć się, dlaczego warto adoptować zwierzę ze schroniska, na czym polega wolontariat i jak można zostać w schronisku wolontariuszem, jak również poznać na żywo mieszkańca schroniska a także obejrzeć pokaz zdjęć ze schroniska oraz uzyskać informacje o psach znalezionych w ostatnich latach na terenie Milanówka, które w schronisku nadal czekają na swoich właścicieli. Pomorski Koci Dom Tymczasowy zaprasza do Cafe Anioł w Gdyni, ul Kilińskiego 6. zapraszamy od 16.00 do 20.00. W programie między innymi występ śpiewaczki operowej Juli Iwaszkiewicz. PKDT przygotowała także pokaz multimedialny, dzięki któremu wszyscy będą mogli lepiej zrozumieć na czym polega praca wolontariusza pomagającego zwierzętom! Oczywiście w programie przewidziana jest sprzedaż Kalendarza! Fundacja Świętego Franciszka zaprasza Państwa az w dwa miejsca. Z wolontariuszami Fundacji będzie się można spotkać w sklepie KAKADU CH Arkadia w Warszawie oraz w siedzibie Fundacji w Konstancinie. Zachęcamy do kupowania kalendarza, a także do przynoszenia darów dla kocich podopiecznych Fundacji. Prosimy przede wszystkim o karmę. Fundacja Zwierzęta Krakowa zaprasza do Centrum Handlowego MI w Krakowie przy ul. Al Pokoju, koło sklepu zoologicznego. Stowarzyszenie Okiem Konia zaprasza do Ełckiego Domu Kultury. W programie przewidziany jest poczęstunek, pokaz filmu „The Path of the Horse”, oraz wystawa  fotograficzna „Złote klatki” jednego z członków Stowarzyszenia - pana Krzysztofa Jarczewskiego. Serdecznie zapraszamy!