W dniu 8 sierpnia 2013 r., w WARSZTACIE przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie, odbędzie się wernisaż wystawy „Fotografia dla Nairobi”, która prezentuje zdjęcia autorstwa uczestników warsztatów fotograficznych, jakie w drugiej połowie czerwca 2013 r., w stolicy Kenii, zrealizował polski fotograf mody i reklamy Adam Balcerek.

Warsztaty miały przede wszystkim na celu stworzenie szans pracy dla 15-stu młodych, bezrobotnych Kenijczyków oraz nagłaśnianie problemów współczesnej Afryki. Dodatkowo stanowiły duże wsparcie dla programu realizowanego przez organizację Haart, polegającego na walce z niewolnictwem w Kenii.

Fotografia dla Nairobi odnosi coraz większe sukcesy. Wielu uczestników programu zaczęło już teraz zarabiać za pomocą aparatów otrzymanych od firmy Samsung, wykorzystując nabytą podczas warsztatów wiedzę. Ponadto zaczyna się coraz więcej dyskutować o realnych zagrożeniach niewolnictwa.

Ekspozycja zawiera wyselekcjonowane, najlepsze prace uczestników warsztatów, gdzie większość z nich nie miała wcześniej praktycznie żadnej styczności z aparatem fotograficznym.
Są to cykle fotograficzne przede wszystkim o charakterze reporterskim, a także sesje modowe oraz portrety. Te fotografie na prawdę warto zobaczyć, gdyż zaskakują profesjonalizmem i kreatywnością. Pokazują też, choć nie wprost, prawdziwe oblicze afrykańskich problemów.

WYSTAWA
WARSZAWSKI WARSZTAT (Warszawa, pl. Konstytucji 4)
2013.08.08 g.18:30 Wernisaż wystawy.
2013.08.23 Zakończenie wystawy