Portal ZwalczNudę.pl organizuje fotograficzną grę miejską „Foto-Agenci: Kryptonim Olympus”. Gra dedykowana jest osobom w każdym wieku (poczynając od sześcioletnich dzieci). Pieniądze zebrane podczas gry zostaną przekazane lokalnym fundacjom charytatywnym. Najlepsza drużyna ma szansę wygrać aparat fotograficzny.

Uczestnicy gry będą mogli poczuć się niczym agenci, rozwiązując detektywistyczne zagadki. Zadania będą dopasowane do wieku, a scenariusze gry owiane są tajemnicą aż do rozpoczęcia zabawy, by wszyscy mogli poczuć dreszczyk szpiegowskiej profesji. Drużyny (2-6 osób) należy rejestrować pod adresem e-mail gra@zwalcznude.pl. Udział w grze jest bezpłatny! Więcej informacji znaleźć można na stronie http://zwalcznude.pl/gra_miejska_fotoagenci_22092012_wroclaw.html i http://zwalcznude.pl/gra_miejska_fotoagenci_29092012_krakow.html.

Miejsce gry:

Wrocław, 22.09.2012

Start gry: 15:00, Klub „Pod kolumnami”

Plac Świętego Macieja 21

i

Kraków, 29.09.2012

Start gry: 15:00, Klub Drukarnia

Nadwiślańska 1

ZOBACZ FILM Z WARSZAWSKIEJ EDYCJI GRY MIEJSKIEJ YouTube

Gry odbyły się już w czterech miastach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i w Łodzi.

 

Więcej o grze:

Przyjemne z pożytecznym     

Udział w grze miejskiej to nie tylko dobra zabawa, ale także dobry uczynek. Podczas gry uczestnicy będą mogli wrzucić do puszki symboliczną złotówkę na pomoc fundacjom charytatywnym. Pieniądze zebrane podczas gry we Wrocławiu zostaną przeznaczone dla podopiecznego Fundacji „Promyk Słońca” – pięcioletniego Michałka, chłopca ze sprzężoną niepełnosprawnością. Pieniądze zebrane w Krakowie zostaną przekazane dla podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.

Od testów IQ po zdjęcia szpiegowskie

Jak w każdej z organizowanych na terenie Polski gier, uczestnicy wrocławskiej i krakowskiej edycji przejdą szereg testów sprawnościowych i intelektualnych. W lipcowych grach były to: testy IQ, zjazd na linie połączony z rzutem kulą do celu, przeszkolenie ze sportów walki i samoobrony, pokonanie trasy na ściance wspinaczkowej, test prędkości podczas gry we frisbee, zadanie na zaufanie w grupie oraz zadania związane z fotografią (zdjęcie podwodne, zdjęcie szpiegowskie, fotografia studyjna). Każda edycja jest jednak wyjątkowa i dostarcza nowych wrażeń. - Wszystkie gry miejskie mają swój z góry określony, wspólny scenariusz. Każde nowe miasto i każde nowe miejsce dostarczają jednak nowych wyzwań, przeszkód, nowych wrażeń i doświadczeń. Uczestnicy kolejnych edycji będą mieli okazję spróbować swoich sił w takich dziedzinach jak np. frisbee, zagadka ornitologiczna, stara fotografia stylizowana na XIX wiek, fotografia studyjna, fotografia detektywistyczna - mówi Krystyna Radkowska z portalu ZwalczNudę.pl, organizatorka gry miejskiej.

ZOBACZ FILM Z WARSZAWSKIEJ EDYCJI GRY MIEJSKIEJ YouTube!

Rób zdjęcia pod okiem specjalistów

Seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana została jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć. Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o zdobycie tytułu najlepszego foto-agenta, który musi sprawdzić się w różnych warunkach i sytuacjach fotograficznych. Dla uczestników przygotowana jest seria konkurencji, przeszkód i łamigłówek. Na każdym punkcie gry na adeptów czekać będą specjaliści Olympus i kursfoto.pl, którzy poprowadzą krótkie szkolenia z wykorzystania aparatu w różnych warunkach. Dodatkowo każda z zarejestrowanych drużyn będzie musiała wybrać jedną osobę, której zostanie przekazany na czas gry aparat fotograficzny. Zadaniem tej osoby będzie zebranie materiału do najlepszego fotoreportażu z gry. Fotoreportaż ten stanie do konkursu o najlepszą serię zdjęć ze wszystkich edycji gier miejskich "Foto-agenci: Kryptonim Olympus", w którym wygraną jest aparat Olympus TG-620. – Większość gier miejskich polega na bieganiu z wywieszonym językiem od punktu do punktu, czasem bez zastanowienia i przyjemności. Liczy się to, kto wygra, kto pierwszy wbiegnie na metę. Nasza gra jest przeznaczona dla osób aktywnych zarówno umysłowo, jak i fizycznie, oraz dociekliwych i przede wszystkim ceniących dobrą i ambitną zabawę. Stawiamy na edukację, współpracę oraz kreatywność. W naszych grach uczestniczą osoby w różnym wieku, grupy przyjaciół, koledzy i koleżanki z pracy, prezesi firm, fotografowie, gimnazjaliści, studenci. Każdy, kto aktywnie próbuje zwalczyć nudę – komentuje Krystyna Radkowska.

Wyzwania dla małych agentów

Gra przeznaczona jest także dla rodzin z dziećmi powyżej szóstego roku życia. Wśród specjalnie przygotowanych dla dzieci zadań, dopasowanych do ich zainteresowań, wieku i możliwości, każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Dorośli otrzymają legitymacje tajnych foto-agentów, na których punkty zbierać będą także ich dzieci, pokonując przeszkody i rozwiązując zadania. Bez względu na wynik gry, wszystkie dzieci do dwunastego roku życia otrzymają upominki.