Tegoroczna, czwarta już edycja akcji, trwała od 15 sierpnia do 30 września. Nasi reporterzy, oprócz wyznaczonych 23 punktów na trasie podróży, odwiedzili „ponadprogramowo” także kilka innych. Byli więc w jednym z najstarszych polskich miast, Sandomierzu, podziwiali Góry Świętokrzyskie, odkryli historię bajkowego  zamku w Mosznej, zwiedzili Raj, najpiękniejszą jaskinię w Polsce – opowiada Paulina Wilczek z WP, koordynator projektu Polska jest Fajna. Podróżnicy byli w miejscach okrytych swoistą tajemnicą, sprawdzali, gdzie ukryte są skarby, o których opowieści przekazywane są z pokolenia na pokolenie i ile prawdy jest w legendach. Najczęściej odwiedzanymi przez Internautów relacjami z ich podróży była opowieść o wymazanym z mapy Polski Kłominie oraz najbardziej tajemniczym projekcie Hitlera – podziemnym mieście Osówka. Internauci w serwisie dedykowanym podróży, polskajestfajna.wp.pl, chętnie czytali także o nawiedzonej miejscowości Odry oraz o zdumiewającym zjawisku polskiego Trójkąta Bermudzkiego – miejscu, w którym łatwo zabłądzić, lecz niezwykle trudno odnaleźć drogę powrotną.
Mnie najbardziej podobały się okolice Kaszub. Malownicza miejscowość Węsiory, tajemnica kamiennych kręgów i mnóstwo legend opowiedzianych przez mieszkańców. Drugim miejscem, które mnie pozytywnie zaskoczyło była Białowieża. Nie wiedziałam, że będzie tam tyle atrakcji. Jeszcze jedna kwestia; pochodzę z nizinnych terenów i okazało się, że zdobywanie nawet niewielkich, śliskich i zamglonych gór sprawia mi duży problem. Na pewno była to przygoda życia – mówi reporterka WP, Agata Gryska.
Natomiast Radosław Sałaciński, drugi członek ekipy PJF, podkreśla: Mnie od zawsze pasjonowała historia związana z okresem II Wojny Światowej. Była to dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, by w tak krótkim czasie odwiedzić Międzyrzecki Rejon Umocniony, Wilczy Szaniec w Gierłoży i zachowane w świetnym stanie bunkry w Mamerkach. Dla mnie to dopiero preludium do odkrywania kolejnych ciekawych miejsc naszego kraju, bo… Polska jest fajna.
Projektowi patronowały Radio Plus oraz National Geographic Traveler.