Przez trzy dni miasto tętni koncertami, kiermaszami i wystawami odwiedzanymi przez gości z całego świata.

Karpackie Klimaty gromadzą artystów z Polski, Słowacji, Ukrainy, Czech i  Węgier stając się autentycznym spotkaniem przyjaciół z pogranicza. W trakcie wspólnego biesiadowania najpiękniej uczymy się nawzajem swoich obyczajów i kultywujemy wieloletnie tradycje.

Wspaniałą muzyką pogranicza, smakiem węgierskiego wina, zapachem wybornego chleba, pięknem drewnianych aniołów i świątków, miękkością rękodzielniczych tkanin, kunsztem unikatowej biżuterii Krosno opowiada nam swoją historię i prezentuje nowoczesną teraźniejszość.

Czas Karpackich Klimatów to wyjątkowa szansa do poznania aktualnych trendów w produkcji szkła. Na dziedzińcu Centrum Dziedzictwa Szkła zaprezentują się działające w mieście i regionie huty, zakłady i pracownie artystyczne, których wyroby będzie można oglądać i zakupić. Szkło artystyczne i użytkowe, dekoracyjne oraz to stosowane w wystroju wnętrz. Przez trzy dni dziedziniec CDS stanie się centralnym punktem krośnieńskiego szklanego świata, a szklana produkcja znajdzie się na wyciągnięcie ręki. Jedyna w swoim  rodzaju  plenerowa  wystawa  szkła  krośnieńskiego, gdzie  nie tylko można  obejrzeć i zakupić  szklane cudeńka ale także  samemu wygrawerować  szkło czy  osobiście  spróbować  dmuchania  szkła. Co roku,   próbę  dmuchania szkła podejmuje  blisko 1000 uczestników  imprezy. 

Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa  zrodził się z miłości do tradycji naszego miasta Krosna, kultury, dobrej zabawy i umiłowania węgierskiego wina, które z Krosnem jest związane od niepamiętnych czasów.

Przez trzy dni na krośnieńskim Rynku, w atmosferze przyjaźni i muzyki będzie można degustować cudowne wina, regionalne wędliny, sery i inne smakowitości z Polski i Węgier. W Centrum Dziedzictwa Szkła, pod hasłem "Węgierskie Wina w Krośnieńskim Szkle", można będzie obejrzeć wystawę poświęconą węgierskiemu winiarstwu i wziąć udział w uroczystych degustacjach, gdzie będzie możliwość  spotkania z winiarzem, twórcą wina i wysłuchania niezwykle ciekawej opowieści o tworzeniu tego boskiego napoju, a także o tradycji Karpackiego Szlaku Wina, którego sercem, za sprawą Wojciecha Roberta Portiusa, było kiedyś i jest dzisiaj Krosno.

Wśród wielu wydarzeń składających się na trzydniowy Festiwal Kultur Pogranicza w Krośnie, jakim są Karpackie Klimaty, każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie - niepowtarzalne karpackie przysmaki, w tym tradycyjny chleb, rękodzieło artystyczne, porywające dźwięki muzyki folkowej, żywiołowe tańce krajów pogranicza, i wiele innych atrakcji, jak pokazy krośnieńskich rzemieślników, odkrywanie tajemnic dzwonnicy farnej, spotkanie miłośników czarnego krążka, czy popularno-naukowe przygotowane przez miejscową PWSZ.  Tradycyjnie mieszkańcy Krosna i turyści wybiorą także swój Ulubiony Chleb.

Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji Karpackich Klimatów będzie - Kapela góralska InoRos, finalista telewizyjnego programu „Must be the music”.

Prezentacjom artystów i regionalnych twórców towarzyszyć będzie Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa, podczas którego będzie można degustować kilkanaście gatunków i słuchać opowieści o wspaniałym trunku.