Fotografia portretowa to jeden z najwszechstronniejszych tematów fotograficznych, ale też bardzo trudna kategoria zdjęć. Dlatego podjęliśmy wyzwanie i zadedykowaliśmy jej specjalny konkurs fotograficzny. Chcemy wspólnie z naszymi czytelnikami, pasjonatami fotografii, znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki powinien być ten perfekcyjny portret – wyjaśnia Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska. 
 
Ile twarzy, tyle historii do opowiedzenia. Poza odpowiednim światłem, kwestią kluczową w fotografii portretowej jest kontekst, historia, która odgrywa szczególne znaczenie. Z niecierpliwością czekam na zgłoszenia konkursowe i możliwość pracy na wspólnych warsztatach – dodaje Tomek Gola, fotograf i juror konkursu Face od Poland.
 
Wszyscy miłośnicy fotografii portretowej mogą nadsyłać swoje prace do 29 października br. poprzez stronę http://faceofpoland.national-geographic.pl/
Mecenasem konkursu Face of Poland jest firma Huawei. Na autorów 3 najciekawszych zdjęć czekają smartfony Huawei P10 oraz udział w warsztatach z fotografem Tomkiem Golą.
 
O warsztatach
 
Warsztaty fotograficzne z Tomkiem Golą będą składały się z trzech części:
Grupowe zajęcia plenerowe (3 godziny)
Praca indywidualna (1 godzina)
Warsztaty techniczne - edycja i archiwizacja zdjęć (3 godziny)
 
Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie wykonywał zdjęcia smartfonem Huawei P10. W ramach zajęć plenerowych planowany jest spacer po Warszawie w poszukiwaniu perfekcyjnych portretów. Najlepsze zdjęcia z warsztatów zostaną opublikowane na łamach magazynu National Geographic Polska. Termin warsztatów: 3 listopada 2017 r.
 
O Huawei P10
 
Huawei P10 został wyposażony w podwójny aparat ze specjalnym trybem portretowym, który powstał we współpracy z legendarną firmą Leica.  Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej technologii wykrywania twarzy, czujnik jest w stanie zbadać aż 190 cech związanych z mimiką i kolorem cery. Wiedza zebrana przez czujniki wykorzystywana jest do korekcji oświetlenia. W efekcie otrzymane zdjęcia mogą konkurować ze zdjęciami wykonanymi klasycznymi aparatami.