Zimowe podróże do Emiratów

Każdej zimy w porcie w Dubaju spotyka się kilka statków wycieczkowych. W tym roku przewiduje się spory napływ turystów, którzy wybierają rejsy jako wygodną i bezpieczną formę podróżowania. Jedną z propozycji są wakacje na statku Costa Firenze. Nowa jednostka we flocie Costa Cruises zadebiutowała w 2021 roku podczas rejsów po Morzu Śródziemnym, a w listopadzie popłynęła do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by pozostać na cały zimowy sezon w arabskim słońcu.

Rejs rozpoczyna się w Dubaju, gdzie statek spędza łącznie cztery dni. Wjazd na Burj Khalifa, spacer i zakupy w Madinat Jumeirah lub Deira będą świetnym pomysłem. Po wyczerpującym zwiedzaniu wracamy na statek. Miłośnicy rejsów wycieczkowych wiedzą, że życie na pokładzie rozkwita wieczorami. Codziennie po kolacji odbywa się inne show w teatrze. Później muzyka na żywo, taniec do późnych godzin nocnych lub błogi odpoczynek w wygodnych i gustownie urządzonych kabinach.

Co jest wyjątkowego w rejsach? Zasypiasz w Dubaju, budzisz się w Abu Zabi. Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie następnym celem statku Costa Firenze. Tam zachęcamy do zwiedzania meczetu Szejka Zayeda. Na żywo robi jeszcze większe wrażenie, niż na zdjęciach.

Katar i Oman – perły w trasie rejsu

Kolejnym punktem programu jest Doha – stolica Kataru. Miasto niedoceniane turystycznie, a mające mnóstwo do zaoferowania. Podczas wizyty polecamy spacer przez Mia Park z jednym z najładniejszych widoków na nowoczesne wieżowce.

Ostatni na mapie podróży jest Maskat w Omanie. To prawdziwa perła w trasie rejsu. Zwiedzanie warto zacząć od pięknego Meczetu Sułtana Kabusa, a zakończyć na starej dzielnicy Mutrah. Na tamtejszym targu (suku) kupicie piękne szale, biżuterię, perfumy, oleje i aromatyczne przyprawy. Polecamy też spróbować lokalnej kuchni. Rejs Costa Firenze zakończy się w Dubaju.

Co znajdziesz na pokładzie statku?

Pomiędzy kolejnymi przystankami pasażerowie doceniają atrakcje, które dostępne są na pokładzie statku. W przypadku Costa Firenze jest to m. in. SPA, siłownia, baseny, park linowy, aquapark, brodziki dla najmłodszych i sklepy. Naszym ulubionym miejscem jest Lounge Della Moda – bar zlokalizowany na rufie z cudownym widokiem na morze. Południowa kawa oraz wieczorne drinki smakują tam wyśmienicie. Warto zajrzeć też do Giardino Delle Rosse na górnym pokładzie. Wygodne cabany, leżaki oraz fotele zachęcają do relaksu pod chmurką, a obsługa z uśmiechem serwuje Aperol. Czym się wyróżnia ten statek? Przede wszystkim świetną atmosferą, dużą przestrzenią na świeżym powietrzu oraz gustownym designem.

Wybierając zimowy urlop warto rozważyć rejs wycieczkowy po Emiratach Arabskich, Katarze i Omanie. Podczas żadnych innych wakacji nie zobaczysz tak wiele, jednocześnie ciesząc się wygodą, jaką oferuje statek wycieczkowy. Costa Firenze zaprasza do słonecznego Dubaju!