Elbrus o  wysokość 5642 m n p m leży na terenie Kabardo - Bałkarii w Rosji.
Zbyszek  Wiśniewski – uczestnik wyprawy  i zdobywca szczytu  - u którego zdiagnozowano  nowotwór żołądka  dziś cieszy się każdym dniem. Pokonał chorobę i realizuje swoje  marzenia.
Sukces terapii w chorobie nowotworowej to nie tylko  właściwie zorganizowany  systemu opieki zdrowotnej. To przede wszystkim – jak ocenia szefowa fundacji Kasia Gulczyńska  -  osobista chęć walki z rakiem samego pacjenta  Podopieczni Fundacji  udowadniają , że można wygrać, że warto zawalczyć o własne życie a rak to jedynie diagnoza nie wyrok.

Wyprawę na Elbrus  poprowadził Andrzej Sokołowski przewodnik zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich o międzynarodowych uprawnieniach IVBV.

Jak podkreśla Marcin Kacperek, szef PSPW/IVBV, prowadzenie takiej grupy to kwintesencja przewodnictwa - zawsze pomagamy spełniać marzenia. W przypadku takiej grupy to marzenie większe, to przełamywanie słabości i lęku trudniejsze, ale i satysfakcja na pewno większa i ważniejsza niż w przypadku zdrowych osób.

W ramach projektu Szczyty Życia  podopieczni chcą zdobyć pozostałe szczyty należące do Korony Ziemi : McKinley 6195, Carstensz Piramida 4884, Góra Kościuszko 2230, 2015:  Masyw Vinsona 4897 i najwyższą górę świata  Mount Everest 8850.

Projekt Szczyty życia wspierają:
Magellan SA, SENSILAB Polska, Towarzystwo Przyjażni polsko-słoweńskiej Triglav-Rysy, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Miasta Gdyni, Krakowska Wyższa Szkoła Promocja Zdrowia, Port Północny, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, firma przewodnicka Freerajdy.
Honorowy patronat nad projektem Szczyty życia objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.