Jest na Ziemi takie miejsce, które jest ojczyzną tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów i dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków oraz trzech tysięcy gatunków storczyków? Raj? Tak! Trzeba tylko dodać, że Raj jest nieco mniejszy od Polski i choć leży na równiku, zewsząd widać ośnieżone stożki wulkanów. Ten Raj nazywa się Ekwador.

Na pokazie Iza i Jarek opowiedzą o „Wielkiej Dziesiątce” – projekcie zdobycia najwyższych szczytów Ekwadoru, spotkaniach z niezwykłą przyrodą, bogatą kulturą i niesamowitymi ludźmi.

Iza Sapuła i Jarek Łączka
Z wykształcenia psychologowie, z porywu duszy podróżnicy, włóczędzy, alpiniści. Od wielu lat oboje szczególnym sentymentem darzą Andy i Amerykę Południową. Jego interesuje prawie wszystko, co z Ameryką Południową związane: od wspaniałej przyrody Andów, Amazonii i kultury Inków po chilijskie wino i argentyńską wołowinę. Izę nadaktywność pcha w góry, a naturalna łatwość w nawiązywaniu kontaktów, otwartość i mocna głowa zjednują sympatię tubylców.
Są twórcami i autorami portalu www.odkryte.pl, współpracują z portalami o tematyce podróżniczej i górskiej, współautorzy „Atlasu Gór Świata” wydawnictwa Express Map, piszą też artykuły dla Magazynu Turystyki Górskiej „NPM” oraz „Magazynu Górskiego”.

Zapraszamy 24 kwietnia 2014 r. (czwartek) o godz. 19.00 do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!
W trakcie pokazu konkurs z nagrodami! Po prelekcji możliwość porozmawiania z gośćmi w Piwnicy Dźwięku przy kawie, herbacie, gorącej czekoladzie i mocniejszych napojach.