Zapowiada się pełna przygód wyprawa, w której uczestniczyć będzie 10-osobowy zespół: obok dwóch laureatów konkursu, znajdą się jeszcze przedstawiciele National Geographic Polska i magazynu Focus: Iwona El Tanbouli-Jabłońska jako nasz fotograf, Błażej Grygiel – redaktor, Michał Janicki – operator, a także blogerki Aleksandra Świstow, czyli pojechana.pl i Wiola Starczewska z starczewska.com.

Do Saksonii i Brandenburgii dotrzemy ŠKODAMI KODIAQ. To pierwszy w historii marki duży SUV z bezprecedensowymi innowacjami. Przy długości 4,7 metra mieści w kabinie do siedmiu pasażerów i może pochwalić się jednym z największych w segmencie bagażników. ŠKODA zadba również o wysoki poziom naszego komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Do dyspozycji będziemy mieć nie tylko radio SWING z kolorowym ekranem dotykowym, tylne czujniki parkowania czy elektryczne sterowanie szyb i lusterek, ale też zapobiegający kolizjom FRONT ASSIST oraz nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, w tym funkcjonalności Care Connect oraz funkcję hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem.

Ale spokojnie wygodne i przestronne SUV-y testowane w niemieckich plenerach to nie wszystko. Bogaty plan wyprawy zakłada korzystanie z uroków najbardziej urozmaiconych krajobrazowo oraz zielonych regionów Niemiec. Dlatego z pewnością będzie potrzebować odpowiedniego ubioru oraz sprzętu. Wspinaczka po skałkach Szwajcarii Saksońskiej czy  rafting na torze kajakarstwa górskiego Markkleeberg będzie nam mniej straszny w komplecie outdoorowej odzieży termoaktywnej z kolekcji Active Wool marki BRUBECK. To polska marka działająca na rynku odzieży outdoorowej od wielu lat, produkująca zaawansowaną technologicznie odzież, która łączy w sobie funkcjonalność i komfort użytkowania. Gwarantujemy, że w wełnianych produktach BRUBECK wszyscy uczestnicy wyprawy będą czerpać dodatkową przyjemność ze sportowych emocji.

Oczywiście cały wyjazd chcemy szczegółowo udokumentować, a support w ciężkiej pracy, po nocach zapewni nam zestaw produktów VARTA: latarka kempingowa Outdoor Sports Comfort Lantern, przyciągająca znacząco mniej owadów , a także Power Bank Slim o pojemności 12 000 mAh do ładowania telefonów, tabletów, dzięki czemu wszyscy pozostaną w kontakcie ze swoimi followers’ami i będą mogli na bieżąco przesyłać relację Traveler Adventure Team.

Relację z wyjazdu będzie można śledzić na blogu tat.national-geographic.pl oraz na facebookowym profilu National Geographic Traveler.