Uzbekistan coraz bardziej dostępny

Od 1 lutego 2019 roku obywatele 45 państw odwiedzą Uzbekistan bez wizy. Na terenie kraju będą mogli przebywać w celach turystycznych do 30 dni.

W podróż do serca Azji bez wiz udadzą się teraz mieszkańcy m.in. Australii, Grecji, Portugalii, Węgier, Czech, Estonii i Szwajcarii.

Decyzję o otwarciu Uzbekistanu na turystów z zachodu podjął Shavkat Mirziyoyev. Prezydent podpisał dekret „O dodatkowych środkach przyspieszających rozwój turystyki w Republice Uzbekistanu”. Już w zeszłym roku uproszczenie formalności wizowych spowodowało dwukrotny wzrost liczby turystów w porównaniu z rokiem 2017.

 

Intrygujący i nieznany

Czy całkowite zniesienie obowiązku wizowego zwiększy ruch turystyczny w tym wciąż mało popularnym kraju? To kierunek, o którym mówi się mało, a jest o czym opowiadać.

Przez dzisiejszy Uzbekistan przebiegał niegdyś słynny Jedwabny Szlak, a ślady dawnej świetności nadal można oglądać w niezwykłych miastach, takich jak: Kokand, Samarkanda, Buchara czy Chiwa. Kraj da się zwiedzić całkiem tanio i najważniejsze - bezpiecznie. Więcej podpowiedzi, jak podróżować po Uzbekistanie znajdziecie w artykule: 6 sposobów na Tani Uzbekistan