Dlaczego Jasło?
150 winnic występuje na obszarze samego Podkarpacia, z czego duża część z nich zlokalizowana jest właśnie w regionie Jasła. Nikogo więc nie dziwi, że Międzynarodowe Dni Wina organizowane są właśnie tutaj. Święto wina to możliwość zapoznania się z tradycjami produkcji tego trunku w Polsce oraz w Europie. To także wspaniała okazja do degustacji produktów z lokalnych winorośli. Ale na tym nie koniec! Korowód winiarzy, tematyczne warsztaty degustacyjne "Wino i smaki" czy pokonkursowa wystawa "Winorośl w obiektywie" to dopiero początek przewidzianych atrakcji.

Nie tylko wino
Organizatorzy z roku na rok poszerzają program imprezy o dodatkowe elementy. Imprezą towarzyszącą podczas tej edycji wydarzenia będzie Festiwal Kultury Wyszehradzkiej, na który składają się występy zespołów folklorystycznych z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Przewidziane są także spektakle Teatru Ulicznego "Scena kalejdoskop" oraz koncerty polskich, argentyńskich i ukraińskich zespołów

Czy padnie kolejny rekord?
Zeszłoroczna edycja Międzynarodowych Dni Wina przyciągnęła niespodziewane tłumy. Pojęcie enoturystyki w Polsce staje się coraz szerzej rozumiane. Coraz częściej temat turystyki winnej jest podejmowany nie tylko przez winiarzy, ale także przez laików, dla których impreza organizowana w Jaśle może być początkiem poszerzania swoich dotąd nie zagłębionych zainteresowań. Czy Podkarpacie stanie się polską Toskanią, a Międzynarodowe Dni Wina zaczną przyciągać coraz większe tłumy? Jak będzie w tym roku? Zapraszamy już w najbliższy weekend!