Region Veneto leży na północy Włoch i składa się z siedmiu prowincji: Bellony, Padwy, Rovigo, Treviso, Werony, Wenecji i Vicenzy. Władze Veneto, z wiceprezydentem regionu Franco Manzato na czele, przygotowały kampanię promocyjną, mającą na celu przybliżenie mieszkańcom Warszawy oraz innych miast europejskich najważniejszych atrakcji czekających na turystów w każdej z prowincji.  

1 i 2 lutego br. warszawski Plac Konstytucji
zamieni się w tętniący życiem skwer włoskiego miasta. Na odwiedzających będą czekać rozmaite atrakcje. W specjalnie wydzielonej strefie będzie można zobaczyć prezentacje multimedialne z materiałami promującymi region Veneto. Włoskie biura turystyczne przedstawią warszawiakom oferty wyjazdów do najatrakcyjniejszych miejsc regionu. Przedstawiciele włoskich organizacji turystycznych opowiedzą o walorach turystycznych każdej z prowincji, kulturze czy sekretach kuchni. Przygotowane zostanie także specjalne stanowisko,
w którym mieszkańcy Warszawy będą mogli spróbować tradycyjnego włoskiego risotto. Każdy kto odwiedzi włoskie miasteczko i weźmie udział w konkursie, będzie miał także okazję wygrać wycieczkę do Veneto!

Akcja promocyjna w Warszawie jest częścią kampanii, która obejmuje pięć europejskich państw: Węgry, Czechy, Słowację, Chorwację i Polskę. Przedstawiciele regionu Veneto, oprócz Warszawy odwiedzą także Toruń. Cała kampania potrwa od 22 stycznia do 15 lutego 2010 roku. Hasłem kampanii promocyjnej będzie „Tra la terra e il cielo”  - co w polskim tłumaczeniu oznacza „Między niebem a ziemią”.

Veneto to region Włoch rozciągający się od Alp Karnickich i Dolomitów po Adriatyk i Dolinę Padu. Panujący tam łagodny, śródziemnomorski klimat sprzyja szeroko pojętej aktywności turystycznej. Region jest wymarzonym miejscem dla amatorów zimowych szaleństw. Dysponuje on słynnym ośrodkiem sportów zimowych - Cortina d’Apezzo.
W lecie z powodzeniem można tu uprawiać piesze wędrówki oraz wylegiwać się na plaży w okolicach Wenecji oraz Rovigo. Veneto składa się z siedmiu prowincji: Bellony, Padwy, Rovigo, Treviso, Werony, Wenecji i Vicenzy. Każde z nich jest skarbnicą zabytków architektonicznych oraz miejsc związanych z literaturą, sztuką i muzyką. Pochodzi stamtąd także wiele wspaniałych gatunków win.