Oferta nie obejmuje pasażerów przybywających do Kopenhagi z portów lotniczych w Skandynawii. Karta Kopenhaska daje prawo do bezpłatnego, 24-godzinnego wstępu do 62 muzeów i atrakcji turystycznych na obszarze aglomeracji kopenhaskiej, w tym do muzeów Hansa Christiana Andersena i Karen Blixen. Posiadacze karty uzyskają także prawo do darmowego wstępu do pięknie położonego w sercu Kopenhagi parku rozrywki Tivoli.

Posiadacze karty będą mieli także nawet 20-procentowe zniżki w wielu restauracjach i punktach wynajmu samochodów. Jeżeli chodzi o szybki transport z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta, to posiadacze karty mogą korzystać za darmo z metra. Po dojechaniu do centrum, będą oni mogli bezpłatnie korzystać z wszystkich autobusów i pociągów podmiejskich na obszarze aglomeracji kopenhaskiej przez 24 godziny na dobę.

Pasażerowie linii SAS mogą odebrać darmową Kartę Kopenhaską w Centrum Obsługi w Terminalu 3 na lotnisku w Kopenhadze. Warta 225 DKK (31 EUR) karta daje jednej osobie dorosłej i dwójce towarzyszących jej dzieci prawo do darmowego wstępu i zniżek w wielu atrakcjach turystycznych miasta.

Do karty dodawany jest przewodnik w języku angielskim, niemieckim lub duńskim zawierający szczegółowe informacje o muzeach i innych atrakcjach turystycznych oraz mapa Kopenhagi.

Zabytki i atrakcje Kopenhagi


Kopenhaga jest miastem fascynującym i świetnie nadaje się na spędzenie wakacji, czy krótkiego weekendu bez względu na porę roku, gust i wiek odwiedzających. Wszystko znajduje się tu w zasięgu ręki - wspaniałe rozrywki i restauracje w ogrodach Tivoli, Pałac Amalienborg Królowej Małgorzaty, zbiory klejnotów koronnych w Zamku Rosenborg, pomnik Małej Syrenki.

Serce Kopenhagi stanowi długi deptak o nazwie "Strøget", wzdłuż którego znajdują się eleganckie sklepy. W jednym kierunku prowadzi on do Placu Ratuszowego i Tivoli, w drugim zaś do Teatru Królewskiego, malowniczego bulwaru Nyhavn oraz licznych galerii sztuki.

www.visitdenmark.pl