Rejestracja na akcję trwa i nabiera tempa, podobnie jak przygotowania do imprez towarzyszących. Znany jest już dokładny program bloku górskiego zaplanowanego na 4 lipca, który poprzedzi wieczorne koncerty młodych gwiazd z programu X-Factor – Mai Hyży, Wojciecha Ezzata i Filipa Mettlera.

Piątek 4 lipca będzie nie tylko dniem rejestracji i odbioru pakietów przez wolontariuszy. Na Dolnej Równi Krupowej organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Od samego rana będzie można próbować swoich sił na ściance wspinaczkowej ustawionej przez TOPR oraz przechadzać się pomiędzy namiotami kiermaszu outdoorowego. Na najmłodszych czekać będzie duża strefa zabaw dziecięcych, w której czas zorganizuje im Animaniak.

Popołudniowy panel górski rozpocznie się od mocnego uderzenia. Marcin Świerc – jeden z najlepszych polskich ultramaratończyków opowie o świecie długodystansowych biegów górskich, swoich startach w mistrzostwach świata oraz najbardziej prestiżowych i najmocniej obstawionych zawodach naszego globu. Nie zabraknie zdjęć i zachęty do wspólnego trenowania w Tatrach, podczas wspólnych obozów biegowych.

W namiocie festiwalowym pojawi się również Jakub Hornowski – wspinacz i ratownik TOPR, który przekaże uczestnikom praktyczne informacje dotyczące aklimatyzacji i wychłodzenia podczas wędrówek po wysokich górach. Wisienką na torcie, zaplanowaną zaraz po krótkim pokazie filmowym będzie spotkanie z Krzysztofem Wielickim, który wśród swoich osiągnięć ma pierwsze zimowe wejścia na  Lhotse, Kanczendzongę oraz Mount Everest.

Wieczór na Dolnej Równi Krupowej będzie można spędzić przy muzyce, podczas koncertów utalentowanych młodych ludzi, którzy z powodzeniem próbowali swoich sił w programie X-Factor. Pierwszy na scenie pojawi się elektryzujący głosem Filip Mettler, zaraz po nim, potrafiąca jak nikt wywołać ciarki na plecach Maja Hyży, a na koniec urzekający i jedyny w swoim rodzaju Wojciech Ezzat, który zamknie swoim występem pierwszy dzień spotkania pod Tatrami.

Następnego poranka skoro świt rozpocznie się wielkie sprzątanie Tatr. Na listach jest już około tysiąca zgłoszonych wolontariuszy, ale im bliżej akcji, tym szybciej rośnie ich liczba. Rejestracja cały czas trwa pod adresem: http://www.czystetatry.pl/o-akcji/rejestracja/.