Na gości czekają tańce, śpiewy, wyśmienite piwo, burczak i specjalne Świętowacławskie menu - tradycyjne czeskie przysmaki sporządzane według dawnych przepisów. Tegoroczny program będzie wyjątkowy – impreza nawiąże bowiem do obchodzonego w tym roku 700-lecia założenia miasta.  Zapraszamy więc do Czeskiego Krumlova w dniach 25 – 28 września 2009 na plac Svornosti.

Już w piątek zabytkowe uliczki i zakątki miasta wypełnią tańce i śpiew, które będą towarzyszyć Międzynarodowemu Festiwalowi Folklorystycznemu. Na placu Svornosti zagrają m.in. zespoły z Czech, Moraw i Francji. Zabrzmi także muzyka cygańska w wykonaniu dwóch ulubionych  zespołów krumlovskich  Cindži renta i Orient.
Tegoroczną nowością będą pokazy lotów balonem i przelot flotylli balonów nad miastem.

W Nocy Otwartych Muzeów krumlovskie muzea i galerie zapraszają miłośników sztuki na bezpłatne zwiedzanie. Dzień Otwartych Serc natomiast będzie poświęcony głównie dzieciom. W ramach programu najmłodsi, w towarzystwie rodziców, odwiedzą bezpłatnie  ekspozycję zamkowego teatru barokowego, podziemia kopalni grafitu, kościół św. Wita i kaplicę św. Wacława.
 
Tradycyjny jarmark rzemiosł, młode wino, specjały kulinarne i dobra zabawa czekają na gości na placu Svornosti. Krumlovskie gospody i restauracje zaproponują specjalne Świętowacławskie menu składające się z tradycyjnych czeskich dań.

Aktualny program uroczystości znajdziemy na stronie www.ckrumlov.cz/svs2009