Podsumowujemy 5. edycję plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. O wyjątkowe wyróżnienie walczyło 16 niezwykłych miejsc w naszym kraju, a wśród nich Rzeczpospolita Ptasia. Gala rozdania nagród już w piątek, 16.10 wieczorem. Bądźcie z nami! Śledźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie

Raj ornitologów

Udajemy się do najmłodszego Parku Narodowego "Ujście Warty" w województwie lubuskim. Okolice Słońska, niewielkiej miejscowości położonej w dolinie Warty to prawdziwy raj ornitologów, fotografów i miłośników przyrody. Stanowią jeden z najważniejszych w całej Europie terenów podmokłych, na którym w okresie wędrówek gromadzą się setki tysięcy ptaków.

Na terenie utworzonej tu Rzeczpospolitej Ptasiej można wypatrzeć piękne i rzadkie ptaki, w czym pomagają np. wieże i tereny obserwacyjne, a także tzw. Ptasi Szlak – „Betonkę”. Przez dolinę Warty wytyczono liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Wszystko w zgodzie z naturą, tak by nie niszczyć flory i nie płoszyć fauny. A wśród popularnych sezonowych atrakcji są m.in. wybory Ptaka Roku i Miss Krów.

Co zrobić, aby zostać obywatelem Rzeczpospolitej Ptasiej? W tym celu należy po przyjeździe do Rzeczpospolitej Ptasiej, zgłosić się do jednego z Biur Paszportowych w Słońsku (najlepiej z własnym zdjęciem), wypełnić wniosek o wydanie paszportu, wpłacić 10 zł na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus"  i paszport gotowy. Można go również otrzymać drogą pocztową wypełniając formularz na  stronie Rzeczypospolitej Ptasiej. Wszystkich obywateli tego ptasiego raju obowiązuje konstytucja i kodeks obserwatora ptaków.

Głosuj na "7 nowych cudów Polski"

Gala rozdania nagród w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski już w piątek, 16.10 wieczorem. Bądźcie z nami! Śledźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie!  (hg)