W tym artykule:

  1. Wyjątkowa transmisja prosto z Afryki
  2. Cały świat uczy się o Wielkiej Migracji zwierząt
Reklama

Podczas Wielkiej Migracji ponad 2 miliony zwierząt, w tym gnu, zebry oraz gazele, pokonują trasę z Serengeti do Rezerwatu Narodowego Masajów Mara w Kenii. To największy zwierzęcy ruch stadny na świecie. Niedziwne więc, że uchodzi za jeden z siedmiu cudów afrykańskiej przyrody.

Ropuchy z Australii stały się kanibalami

Ropuchy olbrzymie pojawiły się w Australii blisko 90 lat temu. W tym czasie zdążyły zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe.
Ropucha olbrzymia
fot. Getty Images

Wyjątkowa transmisja prosto z Afryki

W tym roku dzięki współpracy organizacji turystycznej Kenya Tourism Board, Międzynarodowego Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt (IFAW) i Conservation International będziemy mogli zobaczyć ten wyjątkowy spektakl na żywo podczas transmisji na TikToku.

Organizatorzy wierzą, że przedsięwzięcie będzie miało wymiar nie tylko rozrywkowy, ale przede wszystkim edukacyjny. Nie jest tajemnicą, że z TikToka korzystają głównie nastolatkowie.

– Zaangażowanie pokolenia Z w kontakt z naturą może być kluczowym narzędziem do wprowadzenia potrzebnych zmian. Chcemy docenić wartość bioróżnorodności i zmotywować innych, aby zaczęli ją chronić – mówi Michael O'Brien-Onyeka, starszy wiceprezes afrykańskiego oddziału Conservation International.

Brakuje części Wielkiego Kanionu w Kolorado

W niektórych miejscach w Wielkim Kanionie z zapisu geologicznego zniknęły skały o wartości ponad miliarda lat. Naukowcy próbują dowiedzieć się dlaczego.
kanion Colorado
getty images

Cały świat uczy się o Wielkiej Migracji zwierząt

Coroczna Wielka Migracja sprowadza się do prozaicznych przyczyn. Zwierzęta przemieszczają się w poszukiwaniu żyźniejszych gleb i traw. Długa podróż jest dla nich bardzo niebezpieczna. Najtrudniejszy odcinek to przekraczanie rzeki Mara. Właśnie wtedy tysiące zwierząt giną w ataku krokodyli i innych drapieżników.

Transmisję nadzorował będzie Jeffrey Wu – wielokrotnie nagradzany fotograf przyrody. Relacja prosto z Afryki będzie uzupełniana informacjami o ekosystemie przez członków lokalnych organizacji, w tym African Wildlife Foundation. Wszystko po to, żeby zwiększać globalną świadomość w zakresie ochrony bioróżnorodności Afryki.

Reklama

Transmisja pojawi się na profilu TikTok Africa 28 sierpnia w godzinach 4:30 – 6:00 oraz 21:30 – 13 (dnia następnego).

Reklama
Reklama
Reklama