W National-Geographic.pl lubimy pisać o Czechach. Raz, bo to dla mieszkańców Polski bliski kierunek na weekendowe wypady. Dwa, bo jest tam naprawdę sporo do zobaczenia. I to nie tylko w Pradze. Stolica Czech zasłużenie zyskała miano jednej z pereł Europy. Niemniej jednak urokliwe są inne regiony kraju – Od Czeskiego Śląska, przez Morawy po Czechy właściwie. 

Co zobaczyć w Czechach?

Choć Republika Czeska jest krajem aż 4 razy mniejszym od Polski jest tam aż 16 zabytków UNESCO, czyli tyle co u nas. W Czechach dwa najdalsze miejsca wpisane na listę UNESCO są oddalone od siebie raptem o kilka godzin jazdy samochodem. Jeden weekend wystarczy więc, by zobaczyć wszystko, co u sąsiadów najcenniejsze.

Pomysłów na pobyt w Czechach jest wiele. Poniżej 5 miejsc, które będą hitami tegorocznych wakacji. 

  1. Kryształowa Dolina intryguje nie tylko nazwą. To miejsce, gdzie można wydmuchać szkło, spędzić noc w klasztorze i... poczuć się jak na Islandii.
  2. Jaskinie w Czechach uchodzą za jedne z najpiękniejszych i najciekawszych w Europie. Największą popularnością cieszą się Jaskinie Punkvy. Łączna długość podziemnych korytarzy wynosi około 4,5 kilometra.
  3. Miasto Ołomuniec jest niewątpliwie jednym z ładniejszych miast Moraw. Zachwyca piękną architekturą i atmosferą studenckiego życia.
  4. Morawy, czyli region malowniczych wiosek i wspaniałych zamków.
  5. Skalne Miasto w czeskim Adršpach posłużyło filmowcom z Hollywood za plan filmowy podczas ekranizacji powieści fantasy C.S. Lewisa.

Podcast National-Geographic.pl „Co zobaczyć w Czechach"

Nowy odcinek podcastu National-Geographic.pl, którego bohaterką jest Ivana Bilková, możecie obejrzeć i posłuchać poniżej. Przypominamy, że kolejne odcinki naszych wideopodcastów są również dostępne na kanałach National Geographic Polska na YouTube i na Spotify

Ivana Bilková jest dyrektorką polskiego oddziału CzechTourims. Pochodzi z południowych Moraw i jak mało kto potrafi barwnie opowiadać o urokach swojego kraju. W rozmowie z Łukaszem Załuski, redaktorem naczelnym „National Geographic Polska" zaprasza do najpiękniejszych zakątków Republiki Czeskiej.