Patrząc na zdjęcia udostępnione na stronie Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski można zadać sobie pytanie: dlaczego? Kto wpadł na pomysł, by te wyjątkowe krajobrazy „upiększyć” metalowymi konstrukcjami w czerwono-białe pasy. Urzędnicy w rozmowie z TVN24 tłumaczą swoją decyzję względami bezpieczeństwa.

- Kolor jest ostrzegawczy. Tego czy się komuś podobają nie brano pod uwagę. Nie kierowaliśmy się względami estetycznymi, tylko względami bezpieczeństwa i koniecznością pokazania, że w tym miejscu należy szczególnie uważać - wyjaśnia Mariola Szczęsna, burmistrz Lwówka Śląskiego w rozmowie z portalem kanału telewizyjnego.

Jednak opinie, które pojawiają się pod zdjęciami w mediach społecznościowych i na forach internetowych nie pozostawiają wątpliwości – chyba wzięcie pod uwagę gustów innych było czymś, o czym urzędnicy powinni pomyśleć.„Barbarzyńcy”, „bezmózgi leśne”, „wandale”, „totalny bezsens” to tylko część określeń, które padają w komentarzach, tych dosadniejszych nie chcemy przytaczać, choć jest ich znacznie więcej.


Oto filmik jednego z internautów, dokumentujący „piękno” modyfikacji tego miejsca: