Szukając miejsca na urlop, coraz częściej przeglądamy wyłącznie oferty zagraniczne, zapominając o tym, jak wiele zostało nam do zobaczenia w Polsce. A w dodatku taki wyjazd może wynieść nas o wiele mniej, gdy skorzystamy z kuponów rabatowych.

Do jakich miejsc można wyjechać taniej?

Jednym z bardziej znanych, ale wciąż odwiedzanych rzadziej niż Tatry i Morze Bałtyckie miejsc, są Mazury. Kraina Tysiąca Jezior, oferująca wspaniałe szlaki żeglarskie i możliwość obcowania z przepiękną przyrodą, przyciąga rzesze turystów każdego roku. Do ciekawszych i rzadziej zwiedzanych atrakcji tego regionu zaliczyć można również liczne skanseny, przydomowe muzea, leśniczówki czy zabytki związane z drugą wojną światową.
Innym wartym odwiedzenia miejscem na mapie Polski jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Jest to malownicza wyżyna z białymi skałami i przepięknymi zamkami na szlaku Orlich Gniazd. Z tej wyprawy będą również zadowoleni miłośnicy sportu. We wspaniałych okolicznościach przyrody można tu pływać, jeździć na rowerze, uprawiać wspinaczkę skałkową.

Roztocze to z kolei pasmo niewysokich zielonych wzgórz położone między Kraśnikiem a Lwowem. Najpopularniejszym miastem tego regionu jest Zamość – zdaniem wielu jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które może poszczycić się zachowanym od XVI wieku układem urbanistycznym z Rynkiem, Ratuszem i zabytkowymi kamienicami.
Ponadto czas przeznaczony na weekend czy dłuższy wypoczynek możemy poświęcić także na wyjazd nad Biebrzę, do Puszczy Białowieskiej, Borów Tucholskich czy na Dolny Śląsk, gdzie znajduje się wiele wspaniale położonych pałaców i zamków. Wciąż niedocenianym regionem są Góry Świętokrzyskie. To miejsce nie tylko dla wytrawnych piechurów – oprócz odbywania pieszych wycieczek można tam również zwiedzić na przykład słynną Jaskinię Raj, Święty Krzyż, zamek w Chęcinach, ruiny zamku Krzyżtopór czy też historyczny Sandomierz.

Gdzie szukać kuponów rabatowych?

Wybierając któreś z tych miejsc przy planowaniu urlopu, warto skorzystać ze specjalnych kuponów rabatowych. Znaleźć je można na specjalnych stronach, takich jak np.: kupon.pl. Jest tam także kategoria „Podróże”, gdzie swoje promocje udostępnia wiele serwisów turystycznych, hoteli czy biur podróży. Przykładami może być serwis Hostelsclub.pl czy biuro Qualitytravel. Warto z tego skorzystać i to niejednokrotnie – Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania!