Zimowy wypoczynek w Chinach to najnowsza propozycja linii Air France i KLM. Taniej, bo już od 2099 PLN, polecimy do Hongkongu, Szanghaju, Xiamenu, Hangzhou i Kantonu. W najnowszej promocji w podróż należy wyruszyć między 10 stycznia a 20 lutego 2015 roku. Tańsze przeloty można kupić do 23 grudnia br.  Chińskie miasta już od 2099 PLN
Odkrywanie wielowiekowej chińskiej historii najlepiej rozpocząć od Szanghaju lub Honkongu. Obydwa miasta są pełne kontrastów, łączą w sobie nowoczesne wieżowce i ruchliwe ulice z majestatycznymi świątyniami i zabytkami. Honkong położony jest 60 km na wschód od Makao na przeciwległym brzegu ujścia Rzeki Perłowej. Dookoła metropolii położonych jest mnóstwo parków i rezerwatów przyrody. W Szanghaju z pewnością warto odwiedzić Promenadę Bund i wybrać się na kolację do restauracji z pięknym widokiem na rzekę Huangpu. Będąc w Chinach trzeba koniecznie skosztować tamtejszych przysmaków! Promocyjne ceny przelotów to świetna okazja by odwiedzić mniej znane miasta, jak na przykład Xiamen, Hangzhou czy Kanton. Xiamen uznawany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w całych Chinach. Nadmorski i pagórkowaty krajobraz, a do tego piękne plaże, parki i ogrody botaniczne. W pobliżu Gulangyu Island, gdzie obowiązuje zakaz poruszania się samochodami, urzekają wspaniałe widoki wybrzeża i pomysłowe kamienne ogrody. Na miejscu czeka nanas także wiele atrakcji, jak na przykład wycieczka do Kah Kee Parku (pełnego fascynujących chińskich świątyni) lub wizyta w Hulishan Fort, gdzie można dowiedzieć się wiele o historii wojskowej Chin. Równie pięknym miastem jest Hangzhou. Typowe dla tej metropolii są liczne świątynie buddyjskie, np. Lingyin Temple, jedna z największych w całych Chinach!
Guangzhou (inaczej Kanton) swoją nazwę zawdzięcza pierwszym europejskim kupcom z Portugalii, którzy handlowali w tym regionie już w XVI wieku. Na miejscu warta obejrzenia jest m.in. Świątynia Sześciu Figowców i Pagoda Kwiatów (Świątynia Liurong). Fot. Mateiały prasowe

Na trasach azjatyckich pasażerowie Air France, jak i KLM mają zazwyczaj możliwość skosztowania orientalnego posiłku w ramach bezpłatnego serwisu pokładowego. W zależności od destynacji może to być danie np. chińskie, hinduskie czy koreańskie.

Grupa Air France KLM oferuje aż 24 kierunki w regionie Azji i Pacyfiku (w sumie ponad 200 lotów tygodniowo). Najwięcej dostępnych miast, bo aż 8 jest w Chinach (Pekin, Szanghaj, Hongkong, Kanton, Chengdu, Hangzhou, Wuhan i Xiamen), Indiach (Nowe Delhi, Bangalore, Bombaj) i Japonii (Fukuoka, Osaka, Tokio). Air France KLM lata również do Indonezji (Denpasar, Dżakarta), Wietnamu (Hanoi, Ho Chi Minh – Sajgon), Korei Południowej (Seul), Malezji (Kuala Lumpur), Singapuru, Tajlandii (Bangkok), Nowej Kaledonii (Noumea) oraz na Filipiny (Manila) i Tajwan (Tajpej).

Bilety w promocyjnych cenach do Chin rezerwować można na stronach: www.airfrance.pl, www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.