Zakończenie budowy trzeciej hali produkcyjno-magazynowej firmy CEWE w Kędzierzynie-Koźlu to nie tylko wielkie święto rozwoju biznesu, ale także nowe miejsca pracy w regionie. W inauguracji nowej inwestycji wzięło udział wielu ważnych gości, wśród nich cały Zarząd polskiej spółki, członkowie Zarządu Grupy CEWE (w tym prezes, Yvonne Rostock), przedstawiciele Urzędu Miasta, oraz delegaci partnerów biznesowych. Goście mieli okazję m.in. odbyć wycieczkę po nowej hali, by zapoznać się z jej możliwościami.

Yvonne Rostock, Patrick Berkhouwer, Ryszard Kanas, Henryk Hadasik / Mat. prasowe

– Proces budowy nowej hali jest dowodem na zaangażowanie firmy w rozwój regionu i troskę o środowisko naturalne. Dbałość o ekologię jest jednym z fundamentów strategii CEWE, które stawia na korzystne rozwiązania dla wszystkich obszarów działalności. Realizujemy cele związane z redukcją emisji CO2, ograniczeniem negatywnego wpływu na ekosystemy oraz wprowadzaniem produktów z materiałów z recyklingu. Otwarcie trzeciej hali produkcyjnej w stanowi kolejny krok na naszej drodze do osiągnięcia tych celów – podkreśla Ryszard Kanas, Prezes Zarządu CEWE Sp. z o.o.

Mat. prasowe

Nowa hala, o łącznej powierzchni blisko 7000 metrów kwadratowych, została zaprojektowana i wybudowana z myślą o minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Wśród ekologicznych innowacji docelowo na dachu znajdować się będzie instalacja fotowoltaiczna, o mocy ponad 500 kWp, która zasili całą halę. Pozwali to na produkcję fotoproduktów przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej wytworzonej z węgla. Z kolei system grzewczy oparty jest na gruntowych pompach ciepła, a ponadto na hali zainstalowano instalację tryskaczową, która pozwoli znacząco ograniczyć negatywne skutki ewentualnego pożaru.

Nowe produkty i miejsca pracy

W trzeciej hali produkcyjnej CEWE zainstalowane zostały najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, które zwiększyły wydajność produkcji i pozwoliły na wprowadzenie nowej oferty do portfolio grupy. Wśród nich znajduje się całkowicie nowa linia personalizowanych produktów tekstylnych ze zdjęciami przesłanymi przez klientów, takich jak koce, torby premium, czy też poduszki w różnych kształtach i rozmiarach.

Firma na przestrzeni lat utworzyła wiele nowych miejsc pracy w regionie. Obecnie zatrudnia na samej produkcji 122 osoby poza sezonem, a w sezonie świątecznym nawet ponad 320 pracowników. Wraz z ukończeniem budowy trzeciej hali, powierzchnia hal produkcyjnych CEWE w Kędzierzynie-Koźlu osiągnęła łączną powierzchnię 12802 metrów kwadratowych.

CEWE Sp. z o.o. to solidny i odpowiedzialny partner biznesowy, dbający zarówno o jakość swoich produktów, jak i o lokalną społeczność. Firma jest producentem personalizowanych fotoproduktów, które klienci projektują samodzielnie, z wykorzystaniem swoich ulubionych fotografii, poprzez stronę internetową lub dedykowany, bezpłatny program CEWE Fotoświat. Flagowy produkt, CEWE FOTOKSIĄŻKA, jest najchętniej wybieranym produktem w swojej kategorii w Europie.

Zarząd CEWE Polska oraz Yvonne Rostock i Patrick Berkhouwer z zarządu Grupy CEWE / Mat. prasowe

Materiał promocyjny marki CEWE.